• 6 .ACF Fiorentina (27 pkt.)
  • 7 .AS Roma (25 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (25 pkt.)

Napoli straciło punkty we Florencji, cały mecz Glika, remis Romy z Interem

Piłkarze Napoli zremisowali w niedzielę na wyjeździe z Fiorentiną 1-1 w 21. kolejce Serie A. Setnego gola w tych rozgrywkach, 17. w tym sezonie, zdobył urugwajski napastnik ekipy z Neapolu Edinson Cavani. Cały mecz w barwach Torino z Pescarą zagrał Kamil Glik. W Rzymie Roma zremisowała z Interem Mediolan 1-1.

Napoli od 33. minuty przegrywało po bramce Facundo Roncagli. Argentyński obrońca umieścił piłkę w siatce strzałem z okolicy środkowej linii boiska. Remis uratował jeszcze przed przerwą uderzeniem głową Cavani. Urugwajczyk ma już na koncie 17. goli w tym sezonie i prowadzi w klasyfikacji strzelców. Było to jego setne trafienie w Serie A. Zdobywał je w barwach dwóch klubów - Napoli i Palermo.

W końcówce wygraną gościom mógł zapewnić Macedończyk Goran Pandev, jego strzał obronił jednak brazylijski bramkarz Fiorentiny Neto.

Zespół z Neapolu zakończył tym samym serię trzech kolejnych zwycięstw w lidze. Plasuje się obecnie na drugim miejscu w tabeli - 43 pkt. Zawdzięcza to decyzji włoskiej federacji, która anulowała karę odjęcia dwóch punktów za ustawianie meczów przez byłych graczy zespołu.

Taki sam dorobek co Napoli ma trzecie Lazio, które w sobotę zremisowało na wyjeździe z Palermo 2-2. W Serie A prowadzi Juventus Turyn - 48 pkt. W 21. kolejce "Stara Dama" pokonała u siebie Udinese 4-0, po dwóch golach Francuza Paula Pogby oraz po jednym Czarnogórzanina Mirko Vucinica i Alessandro Matriego.

Było to jej pierwsze zwycięstwo w tym roku. W dwóch poprzednich meczach ligowych w styczniu poniosła porażkę (1-2 z Sampdorią) i zremisowała (1-1 z Parmą). Rezerwowym bramkarzem Udinese był Wojciech Pawłowski.

W barwach Torino, w wygranym 2-0 spotkaniu z Pescarą, 90 minut zaliczył reprezentant Polski Glik. W innym niedzielnym meczu zwycięstwo swoich kolegów nad Genoą 2-0 z ławki rezerwowych oglądał obrońca Catanii Błażej Augustyn.

W ostatnim spotkaniu 21. kolejki Serie A AS Roma zremisowała na własnym stadionie z Interem Mediolan 1-1. Gospodarze prowadzili 1-0 po trafieniu Francesco Tottiego z rzutu karnego (22.). Do wyrównania tuż przed przerwą doprowadził Rodrigo Palacio.