Reklama

Reklama

  • 1 .SSC Napoli (24 pkt.)
  • 2 .AC Milan (22 pkt.)
  • 3 .Inter Mediolan (17 pkt.)
  • 4 .AS Roma (15 pkt.)
  • 5 .Lazio Rzym (14 pkt.)
  • 6 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (14 pkt.)
  • 8 .Bologna FC 1909 (12 pkt.)

Napoli. Ostateczna oferta dla Arkadiusza Milika?

Według włoskich mediów negocjacje pomiędzy Napoli a Arkadiuszem Milikiem wchodzą w decydującą fazę. Klub spod Wezuwiusza szykuje ostateczną ofertę i daje Polakowi 20 dni na decyzję.

Jak twierdzi "La Gazzetta dello Sport" Arkadiusz Milik miał dostać od Napoli ostateczną ofertę. Nowa umowa napastnika miałaby obowiązywać do 2024 roku, a reprezentant Polski mógłby liczyć na sporą podwyżkę. 

Aurelio De Laurentiis jest bowiem skłonny zapłacić mu 5 milionów euro rocznie, jeżeli podejmie on decyzję w ciągu najbliższych 20 dni. Jeżeli do tego czasu Milik nie określi się, to zostanie umieszczony na liście transferowej. 

Dyrektor sportowy Napoli Cristiano Giuntoli zastrzegł, że klub nie przyjmie oferty niższej niż 50 milionów euro. Mediolańska gazeta nadal twierdzi, że jedną z głównych przeszkód w porozumieniu się jest kwota odstępnego. 

"Azzurri" nie zgadzają się na propozycję strony Milika i twierdzą, że 50 milionów im nie odpowiada. Z drugiej strony 100 milionów, które chciałoby umieścić w kontrakcie Napoli, jest zbyt wygórowanym zapisem dla piłkarza. 

Włoscy dziennikarze dodają, że jeżeli Milik będzie chciał pozostać w Neapolu, to klub może zgodzić się na zmianę kwoty odstępnego, choć nie do poziomu proponowanego przez agenta gracza. 

Reklama

Całej sytuacji bacznie przygląda się Juventus i według "Tuttosport" szykuje nowe alternatywne scenariusze pozyskania Milika. Jednym z nich jest wymiana piłkarzy pomiędzy klubami. 

Ekipa z Turynu mógłby zaoferować Napoli Juana Cuadrado, Daniele Ruganiego, Lukę Pellegriniego, Cristiana Romero lub Mattię Perina. Nie wiadomo jaką formę miałaby przyjąć oferta "Juve", jednak mogłaby ona zawierać również karty kilku graczy. 

"La Gazzetta" twierdzi jednak, że De Laurentiis nie jest zainteresowany potencjalną. Oprócz Juventusu Milikiem interesuje się także Atletico Madryt i kilka klubów z Premier League. 

Napoli nie podjęło jeszcze oficjalnej decyzji w sprawie Driesa Mertensa i Piotra Zielińskiego. Wprawdzie wiele źródeł donosi, że przedłużą oni swoje kontrakty z klubem, to jeszcze nie przedstawiono żadnych konkretów. 

Zobacz więcej doniesień o Serie A

PA


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje