• 6 .AS Roma (32 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (32 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (31 pkt.)

Napoli - Lazio 1-0 w ćwierćfinale Pucharu Włoch. Grali Zieliński i Milik

SSC Napoli awansowało do półfinału Pucharu Włoch! Ekipa Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika pokonała 1-0 Lazio Rzym, a obaj Polacy rozegrali pełne spotkanie. Już w pierwszych 25 minutach sędzia pokazał dwie czerwone kartki, a Ciro Immobile nie wykorzystał rzutu karnego.

Puchar Włoch: wyniki, drabinka, terminarz

Nadzieją na zmazanie plamy po słabych występach ligowych było dla Napoli wywalczenie awansu do półfinału Pucharu Włoch. I mimo silnego rywala udało się cel osiągnąć.

Niespodziewanie już w 2. minucie Napoli objęło prowadzenie po cudownej akcji Lorenzo Insigne! Włoski skrzydłowy "zakręcił" w polu karnym Felipe Luizem, tak że ten nie wiedział, gdzie się znajduje, a potem płaskim strzałem wewnętrzną częścią stopy pokonał bramkarza! Asystę przy trafieniu zaliczył Piotr Zieliński.

Sytuacja mogła zmienić się już po kilku minutach, bo po faulu Elseida Hysaja arbiter podyktował rzut karny dla Lazio. Do piłki podszedł Immobile, ale poślizgnął się przy strzale i upadając posłał piłkę ponad bramką!

Hysaj za faul w polu karnym został ukarany żółtą kartką, a jeszcze przed upływem 20 minut obejrzał drugi żółty kartonik! Wówczas sfaulował wychodzącego na dobrą pozycję Immobile i został wyrzucony z boiska. Zapłacił za to także debiutujący w Napoli Stanislav Lobotka, którego Gattuso natychmiast zmienił wprowadzając obrońcę Sebastiano Luperto.

Minęły zaledwie cztery minuty i siły się wyrównały! Lucas Leiva sfaulował na środku boiska Piotra Zielińskiego i obejrzał żółtą kartkę. Nie spodobało mu się to na tyle, że zaczął żywo dyskutować z sędzią, energicznie gestykulując. Prawdopodobnie rzucił do sędziego coś wulgarnego, bo ten natychmiast wyciągnął czerwoną kartkę!

Gdy obie drużyny grały w dziesięciu, Lazio miało delikatną przewagę, ale Napoli dość umiejętnie się broniło. Po godzinie gry Immobile wpakował wreszcie piłkę do bramki, ale był na spalonym.

W 70. minucie bardzo bliski zdobycia bramki był Milik. Polak uderzył głową po dośrodkowaniu z prawej strony, a piłka po jego strzale trafiła w słupek!

W końcówce spotkania okazję do zdobycia bramki były jeszcze po obu stronach - najbliżej powodzenia byli Immobile oraz Mario Rui. Obaj obili obramowanie bramki rywala.

Bramka dla Lazio padła w przedostatniej minucie spotkania, gdy Francesco Acerbi po stałym fragmencie gry skierował do niej odbitą piłkę. Znów jednak arbiter odgwizdał spalonego, anulując już drugą bramkę dla rzymian.

SSC Napoli - Lazio Rzym 1-0 (1-0)

Bramka: 1-0 Insigne (2.).

Czerwona kartka: Napoli - Hysaj (19. - za dwie żółte), Lazio - Leiva (25.).

W 9. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Ciro Immobile.

Włochy - Puchar Włoch
2020-01-21 20:45 | Stadion: Stadio San Paolo | Widzów: 24377 | Arbiter: D. Massa
Francesco Acerbi14′
8′ 19′ Elseid Hysaj
Senad Lulić76′
22′ Stanislav Lobotka
Sergej Milinković-Savić
Piotr Zieliński
Marco Parolo
68′ Jose Callejon
Lucas Pezzini Leiva25′ 25′
Arkadiusz Milik
Felipe Caicedo55′
 2′ 77′ Lorenzo Insigne
Ciro Immobile 10′ (k.)
Orestis Karnezis
Guido Guerrieri
Alex Meret
Silvio Proto
22′ Sebastiano Luperto
Djavan Anderson
Lorenzo Tonelli
Patricio Gabarron70′
68′ Eljif Elmas
Bartolomeu Jacinto Quissanga
77′ Fabián Ruiz Pena