• 6 .SSC Napoli (43 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (35 pkt.)

Napoli - Fiorentina 6-0 w 18. kolejce Serie A. Gol Piotra Zielińskiego

Piotr Zieliński grał do 73. minuty i strzelił gola w meczu 18. kolejki Serie A z Fiorentiną. Jego Napoli wygrało 6-0. W ekipie rywali bronił Bartłomiej Drągowski.

18. kolejka Włochy - Serie A
2021-01-17 12:30 | Stadion: Stadio Diego Armando Maradona | Arbiter: Daniele Chiffi
M. Politano 89'

Napoli szybko wyszło na prowadzenie. Już w piątej minucie do siatki trafił Lorenzo Insigne.

Fiorentina szybko próbowała wyrównać. W 23 minucie strzelał Cristiano Biraghi. Po rykoszecie piłka odbiła się od poprzeczki.

Chwilę później jeszcze lepszą okazję miał Franck Ribery. Świetną interwencją popisał się jednak David Ospina.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!

W końcówce pierwszej połowy Napoli boleśnie skontrowało rywali. W 36. minucie bramkę zdobył Diego Demme, a dwie minuty później trafił Hirving Lozano.

Na przerwę Fiorentina schodziła jednak z bagażem czterech bramek. W 45. minucie gola strzelił bowiem Zieliński. Polak uderzył precyzyjnie z dystansu. Piłka po odbiciu od słupka wpadła do siatki. Drągowski był bez szans.

Goście nie stracili jednak motywacji. Od początku drugiej części próbowali szybko próbowali zdobyć bramkę.

W 55. minucie Duszan Vlahović otrzymał dobre podanie w pole karne. Z ostrego kąta uderzył obok interweniującego Ospiny, ale Kalidou Koulibaly wybił piłkę z linii bramkowej.

W kolejnej akcji groźnie strzelał Lorenzo Venuti. Tym razem bramkarz Napoli był "na posterunku".

W 70. minucie wykazał się Drągowski. W fenomenalnym stylu obronił strzał Insignego. Piłkę przejął jeszcze Tiemoue Bakayoko, ale był faulowany. Ponieważ znajdował się w polu karnym, sędzia wskazał na 11. metr.

Insigne wykorzystał rzut karny. Polski bramkarz przewidział jego zamiary, ale nie zdołał obronić strzału.

W końcówce puścił jeszcze jednego gola. Po indywidualnej akcji Matteo Politano uderzył precyzyjnie z 16. metrów i ustalił wynik na 6-0 dla Napoli.

Podopieczni Gennaro Gattuso zagrali efektownie. Jedną z wyróżniających się postaci był Zieliński. Jego drużyna awansowała na trzecie miejsce w Serie A.

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Napoli - Fiorentina 6-0

Bramki: 1-0 Insigne (5.), 2-0 Demme (36.), 3-0 Lozano (38.), 4-0 Zieliński (45.), 5-0 Insigne (72. karny), 6-0 Politano (89.)

Nikola Milenković85′
79′ Kostas Manolas
Igor Júlio dos Santos de Paulo
Kalidou Koulibaly
Germán Alejandro Pezzella
Silva Duarte Mario Rui
Sofyan Amrabat85′
 36′ Diego Demme
Lorenzo Venuti
 38′ 62′ Hirving Lozano
Jose Callejon73′
 5′, 72′ (k.) 51′ 79′ Lorenzo Insigne
Franck Ribery46′
Tiemoué Bakayoko
Cristiano Biraghi
 45′ 73′ Piotr Zieliński
Gaetano Castrovilli73′
73′ Andrea Petagna
Martin Caceres
79′ Amir Rrahmani
Lucas Martínez Quarta85′
73′ Eljif Elmas
Dimo Nikolaev Krastev
Stanislav Lobotka
Giacomo Bonaventura73′
79′ Antonio Cioffi
Valentin Eysseric
Fernando Llorente
Cristóbal Montiel Rodríguez
73′ Dries Mertens
Erick Antonio Pulgar Farfán73′
62′  89′ Matteo Politano