• 5 .Lazio Rzym (14 pkt.)
  • 6 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (14 pkt.)
  • 8 .Bologna FC 1909 (12 pkt.)

Napoli - Crotone 4-3 w meczu 29. kolejki Serie A. Zieliński wszedł z ławki rezerwowych

Cóż to był za mecz! Po bardzo emocjonującym starciu Napoli pokonało Crotone 4-3. Piotr Zieliński rozpoczął starcie na ławce rezerwowych i pojawił się na boisku w 73. minucie.

Piłkarze Napoli w bardzo dobrych nastrojach przystąpili do przerwy reprezentacyjnej. "Azurrim" udało im się bowiem wygrać z Romą 2-0, a wcześniej pokonać również z Milan 1-0.

Po obu meczach włoskie media bardzo chwaliły Piotra Zielińskiego, a "La Gazzetta dello Sport" stwierdziła nawet, że polski pomocnik jest niezastąpiony dla ekipy "Azzurrich". Ze względu na grę w reprezentacji Polski i zamieszanie z testami na koronawirusa, popularny "Zielu" rozpoczął stracie z Crotone na ławce rezerwowych.

Gospodarze bardzo dobrze weszli w spotkania i szybko objęli prowadzenie. W 19. minucie Giovanni Di Lorenzo świetnie przedarł się prawą flanką i dograł do Lorenza Insigne, który dopełnił formalności.

Niespełna trzy minuty później Napoli rozegrało bardzo składną akcję. Insigne otrzymał podanie z głębi boiska i popisał się bardzo efektownym zgraniem piłki z powietrza wzdłuż linii bramkowej. Na futbolówkę nabiegł Victor Osimhen i z najbliższej odległości wpakował ją do siatki.

Piłkarze Crotone długo nie mogli złapać wiatru w żagle, lecz pomimo tego udało im się odpowiedzieć na dwa trafienia Napoli. Niespełna trzy minuty później fatalnie zachowała się defensywa gospodarzy, a Kostas Manolas zagrał do rywala. Piłkę otrzymał Ahmed Benali i zagrał ją w kierunki Simiego, który nie pomylił się i uderzeniem z powietrza pokonał Aleksa Mereta.

Każda kolejna bramka była coraz bardziej efektowna. Tuż przed końcem pierwszej połowy Dries Mertens oddał precyzyjny strzał z rzutu wolnego i futbolówka zatrzepotała się w siatce obok bezradnego Aleksa Cordaza.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Druga część gry rozpoczęła się o wiele lepiej dla piłkarzy beniaminka. Junior Messias zagrał piłkę głową w pole karne, a ponownie Simy trafił do siatki Napoli. Asystujący wykorzystał kilka chwil później błąd... drugiego stopera "Azzurrich" Nikoli Maksimovicia i pewnie pokonał Mereta.

Sytuacja podopiecznych Gennara Gattuso zrobiła się bardzo ciężka. Swoich szans nie wykorzystali bowiem Insigne i Mertens, lecz ekipę z Neapolu na prowadzenie finalnie wyprowadził Di Lorenzo.

Zwrot akcji w meczu Benevento - Parma! Kamil Glik z golem

Włoch otrzymał podanie od Eljifa Elmasa, sprytnie zwiódł Niccola Zanellato i płaskim strzałem z bocznej strefy pola karnego wpakował futbolówkę do siatki.

Zieliński pojawił się na boisku w 73. minucie meczu. Reprezentant Polski kilkukrotnie zagrywał oraz oddał strzał, lecz nie udało mu się dopisać bramki bądź asysty na swoje konto.

Wielkie emocje w 29. kolejce Serie A! Dwie czerwone kartki i przepychanka w meczu Lazio

PA

29. kolejka Włochy - Serie A
2021-04-03 15:00 | Stadion: Stadio Diego Armando Maradona | Arbiter: Antonio Di Martino
Alex Cordaz
 72′ Giovanni Di Lorenzo
Andrea Rispoli19′ 46′
62′ Matteo Politano
Salvatore Andrea Molina90′
 19′ Lorenzo Insigne
Niccolò Zanellato81′
62′ Tiemoué Bakayoko
Ahmed Benali67′
 34′ 73′ Dries Mertens
Adam Ounas46′
 22′ 90′ Victor James Osimhen