• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Napoli - Atalanta 4-1 w 4. kolejce Serie A

Napoli zatrzymało Atalantę! Piłkarze Gennara Gattuso po bardzo dobrym spotkaniu pokonali ekipę z Bergamo 4-1. "Azzurri" wszystkie bramki zdobyli w pierwszej połowie.

Napoli i Atalanta to jedne z najbardziej bramkostrzelnych drużyn obecnego sezonu Serie A. Co więcej w ostatnich trzech spotkaniach pomiędzy ekipami padło dziewięć bramek, więc wszyscy mieli nadzieje na równie dużo trafień w dzisiejszym spotkaniu.

Piłkarze stanęli na wysokości zadania i strzelanie rozpoczęli w 23. minucie spotkania. Matteo Politano popędził prawą stroną boiska i dograł w pole karne. Na piłkę nabiegł Hirving Lozano i wepchnął ją do siatki. Atakujący "Azzurrich" dołożył kolejne trafienie po kilku minutach. Dries Mertens zagrał do niego futbolówkę, a Lozano podbiegł w stronę bramki i precyzyjnym strzałem umieścił ją w siatce.

Zamroczona drużyna Atalanty nie mogła zatrzymać kolejnych ataków Napoli. W 30. minucie Politano świetnie złamał akcję do środka i uderzeniem tuż przy słupku bramki strzeżonej przez Marca Sportiello podwyższył prowadzenie gospodarzy.

Piłkarze Gennara Gattuso zdecydowanie przeważali w pierwszej połowie i dołożyli jeszcze jedno trafienie tuż przed jej zakończeniem. Victor Osimhen wykorzystał niepewną interwencję obrońcy, zabrał się z piłką, a po chwili huknął zza pola karnego. Pędząca piłka zatrzepotała się w siatce.

Marten de Roon
83′ Fabián Ruiz Pena
Fabio Depaoli
 30′ 61′ Matteo Politano
Josip Ilicić63′
 23′, 27′ 79′ Hirving Lozano
Alejandro Gomez55′
75′ Tiemoué Bakayoko
Robin Gosens45′ 81′
75′ Dries Mertens
Mario Pašalić
 43′ 83′ Victor James Osimhen
Duván Esteban Zapata Banguera46′
Nikita Contini Baranovsky
Boris Radunović
Alex Meret
Francesco Rossi
61′ Faouzi Ghoulam
Berat Djimsiti46′ 81′
Nikola Maksimović
Hans Hateboer
75′ Kévin Malcuit
Johan Andrés Mojica Palacio46′
Silva Duarte Mario Rui
Boško Šutalo
Amir Rrahmani
Remo Freuler
83′ Diego Demme
Rusłan Malinowski63′
75′ Stanislav Lobotka
Aleksiej Miranczuk
Fernando Llorente
Sam Lammers55′  69′
83′ Andrea Petagna
Luis Fernando Muriel Fruto81′

Goście zdołali dojść do głosu dopiero w drugich 45 minutach gry. Cristian Romero efektownym dryblingiem minął rywala i posłał prostopadłą piłkę do Sama Lammersa. Holender znalazł się w sytuacji sam na sam i dopełnił formalności.

Ekipa spod Wezuwiusza nie dała się jednak zepchnąć do defensywy. W 89. minucie spotkania po składnej akcji "Azzurrich" przed kolejną szansą na zdobycie gola stanął Lozano. Tym razem górą okazał się być Sportiello.

Piotr Zieliński nie wystąpił w tym spotkaniu. Polski pomocnik kilka dni temu zakończył dopiero izolację po wyleczeniu się z koronawirusa.