• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Napoli - AS Roma 2-1 w 30. kolejce Serie A

W ostatnim niedzielnym spotkaniu 30. kolejki Serie A Napoli pokonało Romę 2-1. Całe spotkanie rozegrał Piotr Zieliński, natomiast Arkadiusz Milik został zmieniony w drugiej połowie. Ozdobą meczu było trafienie Lorenzo Insigne.

Napoli wygrało Derby del Sole pierwszy raz od listopada 2014 roku. Podopieczni Gennato Gattuso sprawują się ostatnio bardzo dobrze i zdaje się, że ostatnia porażka z Atalantą była jedynie wypadkiem przy pracy.

Piłkarze obu ekip bardzo niemrawo weszli w to spotkanie. Na placu gry widzieliśmy dużo walki i sporo fauli. Na pierwszą groźną sytuację musieliśmy poczekać do 12. minuty. Zieliński dobrze napędził akcję "Azzurrich", Jose Callejon wpadł w pole karne i oddał strzał z ostrego kąta, który pewnie sparował Pau Lopez.

Bramkarz rzymian dobrze zachował się również kilka chwil później. Tym razem pokonać go próbował Zieliński, jednak Lopez dobrze wyszedł z bramki i obronił uderzenie Polaka.

Gospodarze przeważali i w 27. minucie ponownie rozegrali groźną akcję. Callejon otrzymał dobre podanie i zamiast oddać strzał, poszukał podania w pole karne. Wybór Hiszpana nie był zbyt trafiony i defensorzy Romy mogli odetchnąć z ulgą.

Podopieczni Gennaro Gattuso jak wrzucali na wyższy bieg to momentalnie udawało im się przedostać pod bramkę rywali. Przed swoją szansą stanął... a właściwie skoczył Milik. Polski napastnik oddał bowiem strzał głową, po którym pędząca futbolówka odbiła się od poprzeczki.

Reprezentant Polski ponownie spróbował już po chwili. Milik szczęśliwie minął obrońcę Romy i momentalnie uderzył. Czujności nie zabrakło jednak Lopezowi i bramkarz rzymian popisał się kolejną dobrą interwencją.

Roger Ibañez da Silva
48′ Kalidou Koulibaly
Gianluca Mancini65′
63′ Kostas Manolas
Chris Smalling30′
Silva Duarte Mario Rui
Leonardo Spinazzola
7′ 70′ Diego Demme
Davide Zappacosta
86′ Fabián Ruiz Pena
Henrich Mchitarjan  60′
Piotr Zieliński
Lorenzo Pellegrini9′ 76′
 55′ 70′ Jose Callejon
Jordan Veretout75′
63′ Arkadiusz Milik
Justin Kluivert66′
 82′ Lorenzo Insigne
Bryan Cristante76′ 80′
63′ Nikola Maksimović
Amadou Diawara
86′ Eljif Elmas
Javier Matías Pastore
70′ Stanislav Lobotka
Cengiz Ünder
70′ Hirving Lozano
Gonzalo Villar del Fraile
63′ Dries Mertens
Nicolo Zaniolo66′
Matteo Politano
Nikola Kalinić
Amin Younes
Carles Pérez Sayol

Goście nie potrafili dochodzić do tylu podbramkowych sytuacji co Napoli. Gdy już im się udało rozegrać składną akcję to... najczęściej brakowało dobrego wykończenia. Henrich Mchitarjan i Lorenzo Pellegrini dwukrotnie byli spóźnieni podczas zagrań w pole karne.