Reklama

Reklama

Miroslav Klose odchodzi z Lazio Rzym

Miroslav Klose rozstaje się z Lazio Rzym. Najskuteczniejszy piłkarz w historii mistrzostw świata nie przedłuży kontraktu z klubem.

Do pozostania w klubie włoskiej Serie A namawiali go działacze, koledzy z drużyny i kibice. Niemiec trafi prawdopodobnie do USA.

Urodzony w Opolu Klose występował w stolicy Włoch od 2011 roku. Zdobył 53 gole, co czyni go najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii klubu.

Prawie 38-letni były reprezentant Niemiec, mistrz świata z 2014 roku, cieszył się dużą popularnością w rzymskim zespole. Ceniono go nie tylko za umiejętności piłkarskie, ale również za charakter, uczciwość, koleżeństwo. Kibice stworzyli specjalną internetową petycję, zachęcającą go do przedłużenia kontraktu, pod którą podpisało się ponad dwa tysiące osób.

Reklama

"Klose Day - wszyscy idziemy w niedzielę na Stadion Olimpijski, żeby pożegnać Miro" - napisano na Twitterze Lazio. Aby zachęcić kibiców do wypełnienia stadionu, obniżone zostały ceny biletów.

W ostatniej kolejce ósmy obecnie zespół Serie A podejmie Fiorentinę, której piłkarzem jest Jakub Błaszczykowski.

Według mediów, o pozyskanie doświadczonego napastnika stara się New York Red Bulls. Niemiec miałby podpisać dwuletni kontrakt i otrzymałby trzy miliony euro za sezon.

Serie A: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy