Reklama

Reklama

"Milik dogadał się z nowym klubem". Włoski agent o sytuacji napastnika

Arkadiusz Milik odejdzie z Napoli w zimowym oknie transferowym - informuje agent piłkarski Giulio Meozzi. Włoski menedżer zdradził również, że Polak dogadał się z innym włoskim klubem i ma już gotowy kontrakt.

Polski napastnik jest aktualnie zawodnikiem SSC Napoli, ale nikt chyba nie widzi już szans na przyszłość Milika we włoskim zespole. Piłkarz jest skonfliktowany z właścicielem neapolitańskiego klubu i został odsunięty od pierwszego zespołu. Reprezentanta Polski nie zgłoszono także do rozgrywek Serie A i Ligi Europy, wobec czego zmiana klubu w zimowym okienku wydaje się nieunikniona, zwłaszcza jeśli Milik liczy na miejsce w kadrze na Euro 2021.

Reklama

Ciekawą informację na temat przyszłości Milika podał niedawno włoski agent piłkarski Giulio Meozzi w programie "Casa Viola" emitowanym przez Toscana TV. Według menedżera Polak miał dojść do porozumienia z nowym klubem.

- Myślę, że ma już umowę i powinien trafić do Juventusu - powiedział Meozzi we włoskim medium.

To nie pierwszy raz kiedy Milik jest łączony z Juventusem. Polski napastnik miał negocjować z mistrzem Włoch już latem, ale transfer w tamtym czasie wiązałby się z zapłatą 30 milionów euro odstępnego. Obecnie Polak mógłby odejść za darmo, ponieważ jego kontrakt z Napoli wygasa z zakończeniem sezonu.

Meozzi dodał, że miał dla Milika także inne propozycje, ale te nie były satysfakcjonujące dla piłkarza.

- Miałem dla niego kontrakt z angielską drużyną, ale władze Napoli powiedziały mi, że chciał kontrakt w wysokości 5 milionów euro. Mniejsze pieniądze to strata czasu, a Fiorentina nie mogła zaoferować Milikowi takiej kwoty - dodał włoski agent.

Jak potoczy się transferowa epopeja z udziałem Arkadiusza Milika? Marzeniem Polaka jest Juventus, ale do końca sezonu jeszcze długa droga, zwłaszcza że pandemia coraz mocniej paraliżuje europejskie rozgrywki.

PI, Polsat Sport

Serie A: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL