Reklama

Reklama

Milan rozdzieli się z Interem? Może powstać stadion poza miastem

Wciąż trwaja poszukiwania lokacji nowego San Siro. Zdaniem włoskiego Sky Sport, Milan rozważa również opcję budowy obiektu poza Mediolanem. Stadion miałby powstać w Sesto San Giovanni, gminie położonej 10 kilometrów na północ od miasta.

Taka opcja miałaby dla Milanu być szybszą, z powodu nastawienia burmistrza miasta, Roberto Di Stefano, który jest wielkim sympatykiem klubu. Rzecz w tym, że niedługo w tym rejonie odbędą się wybory, a jego kontrkandydatem jest Michelle Foggetta, który z kolei nie ukrywa swojego sprzeciwu wobec projektu. Di Stefano zależy więc na czasie.

Zdaniem włoskich mediów kontaktował się on nawet z Sir Normanem Fosterem, który współpracował przy projektowaniu stadionu i okolic przy okazji budowy nowego Wembley. Inter jak do tej pory miał nie podjąć tematu ewentualnej współpracy z Milanem w tym temacie.

Reklama

Milan szuka opcji budowy nowego stadionu

Według dotychczasowych planów oba kluby miały wciąż dzielić jeden stadion w Mediolanie. "The Cathedral" miałby powstać w rejonie San Siro i oprócz spełniania roli domu dla dwóch legendarnych klubów, miałby też być miejscem użytecznym społecznie przez cały rok. 

Sprawa utkwiła jednak w biurokracji, a obu klubom zależy oczywiście na czasie, stąd coraz częściej pojawiać się będą plotki o ewentualnych nowych pomysłach na lokalizację nowego San Siro.

Reklama

Reklama

Reklama