Reklama

Reklama

Maurizio Sarri zawieszony na dwa mecze Pucharu Włoch

​Trener Napoli Maurizio Sarri został zawieszony na dwa mecze Pucharu Włoch i musi zapłacić karę finansową w wysokości 20 tysięcy euro po tym, jak obraził szkoleniowca Interu - Roberto Manciniego.

Puchar Włoch. Wyniki i statystyki - kliknij tutaj!

Sarri wdał się w kłótnię z Mancinim we wtorkowym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Włoch pomiędzy Napoli a Interem. Ten drugi klub wygrał 2-0 (bramki zdobyli Stevan Jovetić i Adem Ljajić) i awansował do półfinału rozgrywek.

Po meczu Mancini oskarżył Sarrego, że ten wrzeszczał na niego, nazywając go "pedałem". Trener Interu stwierdził, że szkoleniowiec Napoli powinien wstydzić się swojego zachowania.

Reklama

Z kolei Sarri utrzymywał, że nie pamięta, co mówił do Manciniego. Trener Napoli podkreślał, że szkoleniowiec Interu przesadnie zareagował na jego słowa.

Takich wyjaśnień nie chciały jednak słuchać organy zarządzające rozgrywkami we Włoszech - Lega Serie A. 

57-letni Sarri został zawieszony na dwa mecze Pucharu Włoch i dostał karę finansową w wysokości 20 tys. euro.

Mancini także musi zapłacić karę finansową - w wysokości 5 tys. euro - za opuszczenie strefy wyznaczonej dla trenera.

W uzasadnieniu decyzji napisano, że Sarri został ukarany za "kierowanie skrajnie obraźliwych słów w stronę trenera drużyny przeciwnej".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy