Reklama

Reklama

Maurizio Sarri: Arkadiusz Milik nie jest nowym Higuainem

Arkadiusz Milik strzelił dwa gole w meczu z Milanem i został bohaterem Neapolu. Jego zespół wygrał 4-2, a z formy napastnika zadowolony jest Maurizio Sarri, trener SSC Napoli.

- Milik naprawdę zaimponował mi jako człowiek i piłkarz. Robi wszystko, by się zaaklimatyzować, próbuje nauczyć się języka i wszystko przychodzi mu szybko - powiedział Sarri tuż po meczu z Milanem.

- Czy jest nowym Higuainem? Nie, jeszcze za wcześnie na takie porównania. Nie można stawiać w jednym rzędzie snajpera światowej klasy i 22-latka, który dopiero zaczyna swoją przygodę. Mimo to sądzę, że Milik zrobi wielką karierę - nie ukrywa trener Napoli.

W pierwszym meczu sezonu Milik wszedł na boisko z ławki rezerwowych, a w wyjściowym składzie był Manolo Gabbiadini. W drugiej kolejce napastnicy zamienili się miejscami. Właśnie Włoch jest największym rywalem Polaka.

Reklama

Jest jednak bardzo prawdopodobne, że Gabbiadini odejdzie z Napoli, a jedynym napastnikiem zostanie Milik. Włoch ma kilka ofert i zastanawia się nad wyjazdem.

- Decyzja należy do Manolo. Radziłbym mu pozostanie w Napoli, ale tylko jeśli jest do tego całkowicie przekonany. W przypadku wątpliwości, powinien wybrać inną drogę - stanowczo mówi Sarri.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL