• 1 .Juventus Turyn (34 pkt.)
  • 2 .SSC Napoli (28 pkt.)
  • 3 .Inter Mediolan (25 pkt.)
  • 4 .Lazio Rzym (22 pkt.)
  • 5 .AC Milan (21 pkt.)
  • 6 .AS Roma (19 pkt.)
  • 7 .US Sassuolo Calcio (19 pkt.)
  • 8 .Atalanta Bergamo (18 pkt.)

Mario Donatelli: Chcemy zatrzymać Piątka przynajmniej do końca sezonu

Serwis Calciomercato porozmawiał z dyrektorem sportowym Genoa CFC Mario Donatellim, który zdradził, że klub chce zatrzymać Krzysztofa Piątka przynajmniej do końca sezonu. Nie wiadomo jednak, czy prezes Enrico Preziosi nie porozumiał się już z właścicielem SSC Napoli Aurelio De Laurentiisem.

Nie ma dnia bez informacji transferowej dotyczącej Krzysztofa Piątka. "Piątkomania" ogarnęła całą Europę. FC Barcelona, Chelsea, Borussia Dortmund, Bayern Monachium, Juventus Turyn, AS Roma, SSC Napoli – to tylko część klubów, które zdaniem mediów są zainteresowane sprowadzeniem polskiego snajpera.

Reklama

Dyrektor sportowym Genoa CFC Mario Donatelli zdaje sobie sprawę, że najbliższe miesiące mogą być dla niego bardzo pracowite. Co więcej niewykluczone, że zawodnik zmieni pracodawcę już zimą.

- Mamy nadzieję zatrzymać Piątka przynajmniej do końca sezonu. Pomijając już zbliżające się negocjacje, jego osobą zainteresowało się wiele klubów z Europy, co jest normalne biorąc pod uwagę, że jest piłkarzem, który trafia do siatki w każdą niedzielę – powiedział Donatelli.

Ostatnio doszło do spotkania prezesa Enrico Preziosiego z właścicielem SSC Napoli Aurelio De Laurentiisem. Drugi z wymienionych nie ukrywa, że chciałby sprowadzić Polaka na Stadio San Paolo i obie strony wkrótce powrócą do rozmów.

- Odnośnie negocjacji z Napoli: tylko prezesi Preziosi i De Laurentiis wiedzą, jakie słowa padły. Przewidywania? Prezydent chce zatrzymać piłkarza, ale jak wspomniałem, tylko oni wiedzą o czym rozmawiali – podkreślił.

Na ten moment Piątek pozostaje piłkarzem Genoi. Według Donatellego jest on zawodnikiem, który może bardzo wiele dać klubowi.

- Piątek musi ciężko pracować, bo dzięki niemu możemy wejść na wyższy poziom – stwierdził dyrektor sportowy.

W obecnym sezonie Serie A Piątek strzelił 9 goli w 7 meczach. W sobotę (20 października; godz. 18) jego klub zmierzy się na wyjeździe z Juventusem Turyn.

po

Dowiedz się więcej na temat: Krzysztof Piątek

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje