• 6 .Atalanta Bergamo (9 pkt.)
  • 7 .Sampdoria Genua (9 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (8 pkt.)

Manchester United - AC Milan 2-2, karne: 5-4. Grał Krzysztof Piątek

Manchester United wygrał z AC Milan 5-4 po rzutach karnych w meczu kontrolnym rozgrywanym w ramach turnieju International Champions Cup na Principality Stadium w Cardiff. Po 90 minutach był remis 2-2. Krzysztof Piątek był bliski zdobycia gola, ale brakowało mu skuteczności.

Polski napastnik grał do 78. minuty. Wielokrotnie dochodził do bardzo dobrych sytuacji, ale widać było, że na tym etapie przygotowań do sezonu nie jest jeszcze w optymalnej formie, zwłaszcza fizycznej. Często był spóźniony o ułamek sekundy, nie zawsze podejmował dobre decyzje, w efekcie brakowało mu skuteczności.

Statystyki pierwszej połowy jednoznacznie przemawiały za Milanem, ale to "Czerwone Diabły" pierwsze objęły prowadzenie.

W 12. minucie Gianluigi Donnarumma obronił strzał Marcusa Rashforda, ale dwie minuty później nie mógł już uratować swojego zespołu. Man Utd wyprowadził kontrę, Rashford wpadł z piłką w pole karne, minął dwóch obrońców, a piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od nóg Alessia Romagnolego i wylądowała w siatce.

Milan zdecydowanie dłużej utrzymywał się przy piłce i częściej atakował. Wyrównał w 26. minucie po kapitalnym strzale z dystansu Suso.

Mediolańczycy byli bliscy zdobycia bramki był po pięknym krzyżowym podaniu Suso do Piątka, ale polski napastnik nie sięgnął futbolówki głową.

Piątek nie wykorzystał także kolejnej znakomitej okazji - był sam na sam z Davidem de Geą, ale nie oddał strzału tylko zakręcił kółeczko i dopiero później próbował pokonać de Geę, lecz nie trafił.

W 50. minucie po nieudanej pułapce ofsajdowej piłkarzy z Anglii Piątek miał stuprocentową okazję, ale niepotrzebnie się pospieszył i jego słaby strzał obronił bramkarz.

Dziesięć minut później polski napastnik został powstrzymany wślizgiem w polu karnym, a jego koledzy zamienili rzut rożny na gola. Z bliska główkował Samu Castillejo, a piłka odbiła się jeszcze od Victora Lindeloefa i wpadła do bramki.

W 72. minucie wyrównał Jesse Lingard, który oddał precyzyjny strzał zza narożnika pola bramkowego.

Po 90 minutach był remis i rozegrano rzuty karne, w których lepszy okazał się Man Utd. Jedynego nie wykorzystał Daniel Maldini, który wcześniej zmienił Piątka. Jego strzał obronił David de Gea.