• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Liga włoska - 9. kolejka Serie A: US Lecce - Juventus Turyn 1-1 (0-0)

26 października na Stadio Comunale Via del Mare odbył się pojedynek 9. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami US Lecce i Juventusu Turyn. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 26 591 widzów.

9. kolejka Włochy - Serie A
2019-10-26 15:00 | Stadion: Stadio Comunale Via del Mare | Widzów: 26591 | Arbiter: P. Valeri
US Lecce
Juventus Turyn
1
1
M. Mancosu 56'
P. Dybala 50'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół US Lecce plącze się na dole tabeli zajmując 16. miejsce, za to jedenastka Juventusu Turyn (”Stara Dama”) zajmując pierwszą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom US Lecce: Marcowi Calderoniemu w 13. i Luce Rossettini w 18. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę drużyna US Lecce rozpoczęła w zmienionym składzie, za Diego Fariasa wszedł Gianluca Lapadula.

Na początku drugiej połowy piłkarze ”Starej Damy” nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 50. minucie Paulo Dybala dał prowadzenie swojej jedenastce z rzutu karnego. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Marco Mancosu.

W 58. minucie Danilo został zmieniony przez Juana Cuadradę. W tej samej minucie Žan Majer został zmieniony przez Andreę Tabanellego, co miało wzmocnić zespół US Lecce. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Miralema Pjanicia na Samiego Khedirę w 67. minucie oraz Emre Cana na Adriena Rabiota w tej samej minucie. Chwilę później trener US Lecce postanowił wzmocnić formację obronną i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Biagia Meccariella. Na boisko wszedł Andrea Rispoli, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Między 75. a 87. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom US Lecce i jedną drużynie przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Wojciech Szczęsny
13′ Marco Calderoni
. Alex Sandro
Fabio Lucioni
Leonardo Bonucci
72′ Biagio Meccariello
Danilo58′
18′ Luca Rossettini
Matthijs de Ligt
58′ Žan Majer
Rodrigo Bentancur
 56′ (k.) 75′ Marco Mancosu
Emre Can72′
Jacopo Petriccione
Miralem Pjanić67′
Panagiotis Tachtsidis
Paulo Dybala  50′ (k.)
46′ Diego da Silva Farias
Merih Demiral
72′ Andrea Rispoli
Daniele Rugani
Filippo Falco
Juan Cuadrado58′
Jewhen Szachow
Sami Khedira67′
58′ Andrea Tabanelli
Blaise Matuidi
Andrea La Mantia
Adrien Rabiot72′
46′ 87′ Gianluca Lapadula
Kwang-Song Han
Simone Lo Faso
Marco Olivieri
Brayan Emanuel Vera Ramírez

Przewaga drużyny ”Starej Damy” w posiadaniu piłki była ogromna (70 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Sędzia przyznał cztery żółte kartki zawodnikom US Lecce, a piłkarzom gości pokazał jedną.