• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Liga włoska - 9. kolejka Serie A: Torino FC - Cagliari Calcio 1-1 (0-1)

W meczu 9. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 27 października, jedenastka Torino FC zremisowała z Cagliari 1-1 (0-1). Mecz na Stadio Olimpico Grande Torino obejrzało 21 213 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Sebastiana Walukiewicza występującego w Cagliari.

9. kolejka Włochy - Serie A
2019-10-27 15:00 | Stadion: Stadio Olimpico Grande Torino | Widzów: 21213 | Arbiter: M. Fabbri
Torino FC
Cagliari Calcio
1
1
S. Zaza 69'
N. Nandez 40'

Zespół Cagliari bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała piątą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 32 razy. Zespół Torino FC wygrał aż 14 razy, zremisował 10, a przegrał tylko osiem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Trzeba było trochę poczekać, aby Nahitan Nandez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cagliari, strzelając gola w 40. minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki pomagał Giovanni Simeone.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Cagliari.

Na drugą połowę jedenastka Torino FC wyszła w zmienionym składzie, za Iaga Falque'a wszedł Simone Zaza. W 56. minucie kartkę dostał Radja Nainggolan, piłkarz Cagliari.

W 59. minucie Lévy Djidji został zmieniony przez Simone Verdiego. W 67. minucie arbiter pokazał kartkę Cristianowi Ansaldiemu z zespołu gospodarzy.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Torino FC w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Simone Zaza. Asystę przy bramce zaliczył Andrea Belotti.

W 73. minucie sędzia pokazał kartkę Luce Ceppitellemu, zawodnikowi gości. Chwilę później trener Cagliari postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Nahitana Nandeza. Na boisko wszedł Lucas Nahuel, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Od 78. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 79. minucie Temitayo Olaoluwa został zmieniony przez Diego Laxalta, co miało wzmocnić drużynę Torino FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Radję Nainggolan na Marka Roga oraz Lucę Ceppitellego na Ragnara Klavana. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Robin Olsen
67′ Cristian Daniel Ansaldi
Luca Ceppitelli73′ 82′
Lorenzo De Silvestri
Luca Pellegrini
59′ Lévy Koffi Djidji
Fabio Pisacane79′
Armando Izzo
João Pedro Geraldino dos Santos Galvão
Nicolas Nkoulou
Luca Cigarini78′
79′ Temitayo Olufisayo Olaoluwa Aina
Paolo Pancrazio Faragò
Daniele Baselli
Artur Ionita
90′ Tomás Eduardo Rincón Hernández
Radja Nainggolan56′ 80′
46′ Falque Silva Iago
Simone Pinna
79′ Diego Sebastián Laxalt Suárez
Lucas Nahuel Castro74′
59′ Simone Verdi
Christian Gabriel Oliva Giménez
46′  69′ Simone Zaza
Marko Rog 80′

Alberto Cerri

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Cagliari pokazał cztery.