• 6 .Juventus Turyn (33 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (31 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (30 pkt.)

Liga włoska - 9. kolejka Serie A: SSC Napoli - AS Roma 4-0 (1-0)

W spotkaniu 9. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 29 listopada, zespół SSC Napoli wysoko wygrał z AS Roma 4-0 (1-0). Starcie odbyło się na Stadio San Paolo.

9. kolejka Włochy - Serie A
2020-11-29 20:45 | Stadion: Stadio Diego Armando Maradona | Arbiter: Marco Di Bello
M. Politano 86'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 38 meczów jedenastka AS Roma (”Wilki”) wygrała 17 razy i zanotowała 11 porażek oraz 10 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 29. minucie kartkę dostał Ibañez z AS Roma.

Trzeba było trochę poczekać, aby Lorenzo Insigne wywołał eksplozję radości wśród kibiców SSC Napoli , zdobywając bramkę w 30. minucie starcia. Po pół godzinie gry sędzia ukarał kartką Giovanniego Di Lorenzo, piłkarza gospodarzy.

W 38. minucie za Gianlucę Manciniego wszedł Juan Jesus. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki SSC Napoli.

Trener AS Roma postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Gonzalo Villar, a murawę opuścił Jordan Veretout.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SSC Napoli w 64. minucie spotkania, gdy Fabián Ruiz strzelił drugiego gola. W zdobyciu bramki pomógł Lorenzo Insigne.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener SSC Napoli postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Hirvinga Lozana. Na boisko wszedł Matteo Politano, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 71. minucie Edin Dżeko został zmieniony przez Carlesa Péreza, a za Lorenza Pellegriniego wszedł na boisko Borja Mayoral, co miało wzmocnić drużynę AS Roma. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Piotra Zielińskiego na Eljifa Elmasa. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Bryanowi Cristante'owi z zespołu gości. Była to 77. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SSC Napoli w 81. minucie spotkania, gdy Dries Mertens zdobył trzecią bramkę. W 83. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Stanislav Lobotka, Andrea Petagna, a na ich miejsce weszli Diego Demme, Dries Mertens.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. Gola na 4-0 w 86. minucie strzelił Matteo Politano.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-0.

Antonio Mirante
32′ Giovanni Di Lorenzo
Rick Karsdorp
 64′ Fabián Ruiz Pena
Lorenzo Pellegrini79′
78′ Piotr Zieliński
Rodriguez Pedro
83′ Diego Demme
Henrich Mchitarjan
67′ Hirving Lozano
Leonardo Spinazzola
 81′ 83′ Dries Mertens
Jordan Veretout46′
 30′ Lorenzo Insigne
Juan Jesus38′
78′ Eljif Elmas
Bruno Peres
83′ Stanislav Lobotka
Amadou Diawara
Fernando Llorente
Gonzalo Villar del Fraile46′
83′ Andrea Petagna
Borja Mayoral Moya79′
67′  86′ Matteo Politano
Carles Pérez Sayol71′

Ruben Providence

Jedenastka ”Wilków” zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom SSC Napoli, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany.