• 6 .Atalanta Bergamo (33 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (31 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (30 pkt.)

Liga włoska - 9. kolejka Serie A: Lazio Rzym - Udinese Calcio 1-3 (0-2)

W spotkaniu 9. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 29 listopada, zespół Lazio Rzym przegrał z Udinese Calcio 1-3 (0-2). Mecz odbył się na Stadio Olimpico w Rzymie.

F. Forestieri 71'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 52 razy. Drużyna Lazio Rzym (”Orły”) wygrała aż 29 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko 12.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Udinese Calcio (”Zebry”) otworzyli wynik. W 18. minucie bramkę zdobył Tolgay Arslan. Bramka padła po podaniu Roberta Pereyry.

Od 32. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Udinese Calcio i jedną drużynie przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Ignacio Pussetto wywołał eksplozję radości wśród kibiców Udinese Calcio, zdobywając kolejną bramkę w trzeciej minucie doliczonego czasu starcia. Asystę zaliczył Rodrigo De Paul.

Na drugą połowę jedenastka Lazio Rzym wyszła w zmienionym składzie, za Mohameda Faresa wszedł Adam Marušić. Kibice ”Orłych” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jeana-Daniela Akpę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Marco Parolo. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić pierwszą bramkę.

Drugą połowę jedenastka Lazio Rzym rozpoczęła w zmienionym składzie, za Danila Cataldiego wszedł Lucas Leiva. W 57. minucie Tolgay Arslan zastąpił Mata Jajalę. W tej samej minucie Marvin Zeegelaar został zmieniony przez Nahuela Molinę, co miało wzmocnić drużynę Udinese Calcio. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Luisa Alberta na Felipe Caiceda.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Zebr” w 71. minucie spotkania, gdy Fernando Forestieri strzelił trzeciego gola. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Juan Musso z ”Zebr”. W 74. minucie wynik ustalił z rzutu karnego Ciro Immobile. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

W 76. minucie Patric został zmieniony przez Andreasa Pereirę, co miało wzmocnić jedenastkę Lazio Rzym. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fernanda Forestieriego na Walace'a. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Orły: Lucasowi Leivie w 77. minucie i Jeanowi-Danielowi Akpie w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-3.

Juan Agustín Musso73′
76′ Patricio Gabarron
Rodrigo Javier De Paul
46′ Marco Parolo
Jens Stryger Larsen
44′ 46′ Mohamed Salim Fares
Roberto Maximiliano Pereyra45′
63′ Romero Alconchel Luis Romero
Marvin Zeegelaar57′
46′ Danilo Cataldi
Tolgay Ali Arslan  18′ 32′ 57′
Carlos Joaquín Correa
Fernando Martín Forestieri  71′ 80′
 74′ (k.) Ciro Immobile
Hidde ter Avest
46′ Adam Marušić
Mamadou Coulibaly
46′ 90′ Jean-Daniel Akpa
Mato Jajalo57′
Gonzalo Escalante
Petar Mićin
76′ Andreas Hoelgebaum Pereira
Martin Palumbo
Sergej Milinković-Savić
Walace Souza Silva80′
46′ 77′ Lucas Pezzini Leiva
Gerard Deulofeu
63′ Felipe Caicedo

Sędzia w pierwszej połowie przyznał trzy żółte kartki ”Zebrom”, natomiast w drugiej jedną. Piłkarze gospodarzy dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka Udinese Calcio w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.