• 6 .SSC Napoli (31 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (31 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (29 pkt.)

Liga włoska - 9. kolejka Serie A: Bologna FC 1909 - FC Crotone 1-0 (1-0)

29 listopada na Stadio Renato Dall'Ara odbyło się starcie 9. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Bologna FC i FC Crotone. Mecz zakończył się zwycięstwem Bologna FC 1-0.

R. Soriano 45'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 14. minucie kartkę dostał Jacopo Petriccione z FC Crotone.

Chwilę później trener Bologna FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 18. minucie na plac gry wszedł Nicola Sansone, a murawę opuścił Riccardo Orsolini. W 19. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lucę Marronego z FC Crotone, a w 30. minucie Aarona Hickeya z drużyny przeciwnej.

Tuż przed końcem pierwszej połowy jedynego gola meczu strzelił Roberto Soriano dla drużyny Bologna FC. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Bologna FC.

Na drugą połowę zespół FC Crotone wyszedł w zmienionym składzie, za Lucę Marronego wszedł Giuseppe Cuomo. W 58. minucie kartką został ukarany Lisandro Magallán, piłkarz FC Crotone.

Trener FC Crotone postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika Miloša Vulicia i na pole gry wprowadził napastnika Denisa Drăguşa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w drużynie FC Crotone doszło do zmiany. Vladimir Golemić wszedł za Lisandra Magallána. W 72. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Sebastiana Luperta z FC Crotone, a w 74. minucie Rodriga Palacia z drużyny przeciwnej.

W 75. minucie Mattias Svanberg został zastąpiony przez Nicolása Domíngueza. W 79. minucie Arkadiusz Reca został zmieniony przez Giovanniego Crociatę, co miało wzmocnić zespół FC Crotone. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Musę Barrowa na Emanuela Vignata. W drugiej połowie nie padły bramki.

Luca Marrone19′ 46′
30′ Aaron Hickey
Pedro Miguel Almeida Lopes Pereira
Jerdy Schouten
Salvatore Molina
18′ Riccardo Orsolini
Arkadiusz Reca79′
87′ Musa Barrow
Miloš Vulić59′
75′ Mattias Svanberg
Jacopo Petriccione14′
 45′ Roberto Soriano
Junior Messias
74′ Rodrigo Palacio
Giovanni Crociata79′
75′ Nicolás Martín Domínguez
Mattia Timmoneri
18′ Nicola Sansone
Niccolò Zanellato
87′ Emanuel Vignato
Denis Mihai Drăguş59′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Bologna FC, a piłkarzom gości przyznał cztery.

Drużyna gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka FC Crotone w drugiej połowie dokonała czterech zmian.