• 6 .Lazio Rzym (17 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (15 pkt.)
  • 8 .ACF Fiorentina (15 pkt.)

Liga włoska - 9. kolejka Serie A: Atalanta Bergamo - Hellas Verona FC 0-2 (0-0)

28 listopada na Gewiss Stadium w Bergamie odbył się mecz 9. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Atalanta BC i Verona FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Verona FC 2-0.

M. Zaccagni 83'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 spotkań jedenastka Verona FC wygrała sześć razy i tyle samo razy przegrywała. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. W 32. minucie Matteo Lovato zastąpił Andreę Danziego.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Verona FC: Federicowi Ceccheriniemu w 39. i Pawłowi Dawidowiczowi w 45. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Verona FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Ebrima Colley, a murawę opuścił Ivan Ilić. W 60. minucie sędzia pokazał kartkę Rafaelowi Tolóiemu, piłkarzowi gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Verona FC w 62. minucie spotkania, gdy Miguel Veloso zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. W 63. minucie w jedenastce Atalanta BC doszło do zmiany. Luis Muriel wszedł za Duvána Zapatę.

Trener Atalanta BC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Sam Lammersa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Josip Ilicić. W 80. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Amada Traorégo z Atalanta BC, a w 81. minucie Miguela Velosa z drużyny przeciwnej.

Jedenastka Atalanta BC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W 83. minucie wynik ustalił Mattia Zaccagni. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Miguel Veloso.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Marco Silvestri
60′ Rafael Tolói
Adrien Tameze
63′ Josip Ilicić
Antonín Barák
77′ Alejandro Gomez
Mattia Zaccagni  83′
Marten Elco de Roon
Federico Dimarco
77′ Johan Andrés Mojica Palacio
Ivan Ilić58′
63′ Duván Esteban Zapata Banguera
Samuel Di Carmine58′
Francesco Rossi
Alessandro Berardi
66′ Marco Sportiello
Iyenoma Destiny Udogie
77′ Matteo Ruggeri
Miguel Veloso46′  62′ (k.) 81′
63′ Sam Lammers
Lorenzo Bertini
63′ Luis Fernando Muriel Fruto
Andrea Favilli74′
77′ 80′ Amad Diallo Traoré
Eddie Anthony Salcedo Mora58′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Atalanta BC, a zawodnikom gości pokazał trzy.