• 6 .Lazio Rzym (7 pkt.)
  • 7 .Udinese Calcio (7 pkt.)
  • 8 .Atalanta Bergamo (7 pkt.)

Liga włoska - 8. kolejka Serie A: US Sassuolo Calcio - Inter Mediolan 3-4 (1-3)

20 października na MAPEI Stadium - Città del Tricolore w Reggio Nell'emilii odbył się pojedynek 8. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami US Sassuolo i Interu Mediolan. Mecz zakończył się zwycięstwem Interu Mediolan 4-3. Na stadionie zasiadło 17 935 widzów.

8. kolejka Włochy - Serie A
2019-10-20 12:30 | Stadion: MAPEI Stadium - Città del Tricolore | Widzów: 17935 | Arbiter: P. Giacomelli
R. Lukaku 38',45'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna US Sassuolo przebywa na dole tabeli zajmując 15. miejsce, za to jedenastka Interu Mediolan (”Nerazzurri”) zajmując drugą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Interu Mediolan nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W drugiej minucie Lautaro Martínez dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę zanotował Marcelo Brozović.

Zawodnicy gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Domenico Berardi. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Hamed Traorè.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom US Sassuolo: Pedro Obiangowi w 24. i Josephowi Duncanowi w 34. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Nerazzurri” w 38. minucie spotkania, gdy Romelu Lukaku zdobył drugą bramkę. Bramka padła po podaniu Stefana de Vrija.

W 40. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Francesca Magnanellego z US Sassuolo, a w 42. minucie Stefana de Vrija z drużyny przeciwnej.

W 45. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Romelu Lukaku z Interu Mediolan.

W 52. minucie w drużynie US Sassuolo doszło do zmiany. Jeremie Boga wszedł za Pedro Obianga. Niedługo później trener US Sassuolo postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Hameda Traorègo. Na boisko wszedł Filip Djuricić, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 71. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Lautaro Martínez z Interu Mediolan. W 72. minucie Lautaro Martínez został zmieniony przez Matteo Politana.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Interu Mediolan doszło do zmiany. Valentino Lazaro wszedł za Antonia Candrevę. W 74. minucie sędzia ukarał kartką Merta Müldüra, zawodnika gospodarzy.

Piłkarze US Sassuolo szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Bramkę na 2-4 w tej samej minucie zdobył Filip Djuricić. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Francesco Caputo.

Na kwadrans przed zakończeniem starcia arbiter pokazał kartkę Valentinowi Lazarowi z jedenastki gości. W 76. minucie w zespole US Sassuolo doszło do zmiany. Jeremy Toljan wszedł za Merta Müldüra.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu wynik ustalił Jeremie Boga. Przy zdobyciu bramki pomógł Joseph Duncan.

W 90. minucie w drużynie Interu Mediolan doszło do zmiany. Matias Vecino wszedł za Romelu Lukaku. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku kartkę dostał Alessandro Bastoni, zawodnik Interu Mediolan. Jedenastce US Sassuolo zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu ”Nerazzurri”.

Samir Handanovicz
74′ 76′ Mert Müldür
Milan Szkriniar
66′ Hamed Junior Traorè
Nicolò Barella
34′ Joseph Alfred Duncan
Marcelo Brozović
40′ Francesco Magnanelli
Antonio Candreva73′
24′ 52′ Pedro Mba Obiang Avomo
Roberto Gagliardini
 16′ Domenico Berardi
Diego Godin
76′ Jeremy Toljan
Andrea Ranocchia
66′  74′ Filip Djuricić
Valentino Lazaro73′ 75′
Andrea Ghion
Borja Valero
Manuel Locatelli
Matias Vecino90′
52′  81′ Jeremie Boga
Sebastiano Esposito
Gregoire Defrel
Matteo Politano72′
Giacomo Raspadori

Arbiter w pierwszej połowie przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast w drugiej jedną. Zawodnicy Interu Mediolan otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.