• 6 .AS Roma (17 pkt.)
  • 7 .Hellas Verona FC (15 pkt.)
  • 8 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)

Liga włoska - 8. kolejka Serie A: Udinese Calcio - Genoa CFC 1893 1-0 (1-0)

W spotkaniu 8. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 22 listopada, zespół Udinese Calcio wygrał z Genoa CFC 1-0 (1-0). Mecz odbył się na Dacia Arena.

R. De Paul 34'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 28 starć zespół Genoa CFC wygrał 11 razy i zanotował dziewięć porażek oraz osiem remisów.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Andrei Masiellowi z Genoa CFC. Była to 30. minuta spotkania.

Jedyną bramkę meczu dla Udinese Calcio (”Zebry”) zdobył Rodrigo De Paul w 34. minucie. Sytuację bramkową stworzył Roberto Pereyra.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Udinese Calcio.

Na drugą połowę drużyna Genoa CFC wyszła w zmienionym składzie, za Davide Biraschiego wszedł Edoardo Goldaniga. W 63. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Milana Badelja z Genoa CFC, a w 64. minucie Tolgaya Arslana z drużyny przeciwnej.

W 67. minucie za Tolgaya Arslana wszedł Rolando Mandragora. W 76. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Juana Mussa, piłkarza gospodarzy. Trener Genoa CFC postanowił zagrać agresywniej. W 89. minucie zmienił obrońcę Andreę Masiella i na pole gry wprowadził napastnika Mattię Destra, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w zespole ”Zebr” doszło do zmiany. Jean-Victor Makengo wszedł za Roberta Pereyrę. Cztery minuty później sędzia pokazał żółtą kartkę Gianluce Scamacce z drużyny gości. W siódmej minucie doliczonego czasu gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Mattia Perin osłabiając tym samym zespół Genoa CFC.

Okaka Chuka
76′ Juan Agustín Musso
Mattia Bani
 34′ Rodrigo Javier De Paul
Paolo Ghiglione
Jens Stryger Larsen
Lukas Reiff Lerager
90′ Roberto Maximiliano Pereyra
Luca Pellegrini81′
Marvin Zeegelaar
Stefano Sturaro68′
64′ 67′ Tolgay Ali Arslan
Milan Badelj63′
68′ Ignacio Pussetto
Vittorio Parigini81′
90′ Jean-Victor Makengo
Ivan Radovanović
67′ Rolando Mandragora
Miha Zajc68′
Martin Palumbo
Mattia Destro89′
Fernando Martín Forestieri
Eldor Shomurodov68′
68′ Kevin Lasagna

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał trzy żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom Genoa CFC, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Genoa CFC w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.