• 6 .SSC Napoli (14 pkt.)
  • 7 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (14 pkt.)

Liga włoska - 8. kolejka Serie A: SSC Napoli - AC Milan 1-3 (0-1)

22 listopada na Stadio San Paolo odbył się pojedynek 8. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami SSC Napoli i AC Milan. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem AC Milan 3-1.

J. Hauge 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 38 starć drużyna SSC Napoli wygrała 12 razy i zanotowała 10 porażek oraz 16 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Tiemoué Bakayoko z SSC Napoli. Była to 16. minuta meczu.

W tym czasie piłkarze AC Milan (”Rossoneri”) nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 20. minucie Zlatan Ibrahimovic dał prowadzenie swojej drużynie. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie dziewięć zdobytych bramek. Sytuację bramkową stworzył Theo Hernández.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu AC Milan.

W 47. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Davide Calabrii, zawodnikowi ”Rossoneri”.

Drużyna SSC Napoli ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 0-2 zdobył po raz drugi w 54. minucie Zlatan Ibrahimovic. Przy strzeleniu gola pomagał Ante Rebić.

W 56. minucie za Hirvinga Lozana wszedł Piotr Zieliński. W 59. minucie żółtą kartkę otrzymał Ante Rebić z drużyny gości.

Bramkarz AC Milan wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Dries Mertens.

W 65. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Tiemoué Bakayoko z drużyny gospodarzy i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 16. minucie. Trener SSC Napoli wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Andreę Petagnę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Matteo Politano. Między 76. a 85. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Trener AC Milan postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł Rade Krunić, a murawę opuścił Hakan Calhanoglu. W doliczonym czasie gry w zespole SSC Napoli doszło do zmiany. Eljif Elmas wszedł za Fabiána Ruiza.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W piątej minucie doliczonego czasu gry pokonał bramkarza Jens Hauge. Asystę przy golu zaliczył Ismael Bennacer.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-3.

Alessio Romagnoli
81′ Silva Duarte Mario Rui
Theo Bernard François Hernández
90′ Fabián Ruiz Pena
Franck Yannick Kessié76′
56′ Hirving Lozano
Alexis Saelemaekers73′
Lorenzo Insigne
Ante Rebić59′ 73′
16′ 65′ Tiemoué Bakayoko
Ismael Bennacer
69′ Matteo Politano
Hakan Calhanoglu87′
 63′ Dries Mertens
Matteo Gabbia
90′ Eljif Elmas
Samuel Castillejo Azuaga73′ 85′
Stanislav Lobotka
Jens Petter Hauge73′  90′
56′ Piotr Zieliński
Rade Krunić87′
Fernando Llorente
Sandro Tonali
69′ Andrea Petagna
Brahim Abdelkader Díaz

Lorenzo Colombo79′

Przewaga drużyny SSC Napoli w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Zawodnicy SSC Napoli dostali w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy cztery żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół ”Rossoneri” w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.