• 6 .AS Roma (17 pkt.)
  • 7 .Hellas Verona FC (15 pkt.)
  • 8 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)

Liga włoska - 8. kolejka Serie A: ASD Spezia - Atalanta BC 0-0

21 listopada na Orogel Stadium-Dino Manuzzi w Cesenej odbyło się starcie 8. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami ASD Spezia i Atalanta BC. Mecz zakończył się remisem 0-0.

8. kolejka Włochy - Serie A
2020-11-21 18:00 | Stadion: Orogel Stadium-Dino Manuzzi | Arbiter: Antonio Rapuano
ASD Spezia Calcio 2008
Atalanta Bergamo
0
0

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W trzeciej minucie po rozpoczęciu sędzia pokazał kartkę Matteo Ricciemu, piłkarzowi ASD Spezia.

W 25. minucie Fabio Depaoli zastąpił Cristiana Picciniego. W 28. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nahuela Estéveza z ASD Spezia, a w 38. minucie Robina Gosensa z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 46. minucie Alejandro Gomez został zmieniony przez Maria Pašalicia, co miało wzmocnić zespół Atalanta BC . Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tommasa Pobegę na Giulia Maggiorego oraz Lucę Vignalego na Federica Mattiella. W 52. minucie kartkę otrzymał Mario Pašalić z Atalanta BC.

Po chwili trener ASD Spezia postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Simone Bastoniego. Na boisko wszedł Riccardo Marchizza, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Claudio Terzi, zawodnik ASD Spezia. Chwilę później trener Atalanta BC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Sam Lammers, a murawę opuścił Duván Zapata.

Między 75. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy ASD Spezia: Claudio Terzi, Nahuel Estévez, na ich miejsce weszli: Julian Chabot, Alessandro Deiola. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Josipa Ilicicia, Cristiana Picciniego zajęli: Aleksey Miranchuk, Boško Šutalo. W 85. minucie sędzia przyznał kartkę Matteo Pessinie z jedenastki Atalanta BC.

Pierluigi Gollini
55′ Luca Vignali
Rafael Tolói
Martin Erlić
José Luis Palomino
65′ 75′ Claudio Terzi
Cristian Gabriel Romero
62′ Simone Bastoni
Marten de Roon
28′ 75′ Nahuel Estévez
Fabio Depaoli25′
46′ Tommaso Pobega
Josip Ilicić84′
3′ Matteo Ricci
Marco Sportiello
75′ Julian Chabot
Cristiano Piccini25′ 88′
62′ Riccardo Marchizza
Matteo Ruggeri
55′ Federico Mattiello
Mario Pašalić46′ 52′
75′ Alessandro Deiola
Sam Lammers67′
46′ Giulio Maggiore
Amad Diallo Traoré
Luca Mora

Roberto Piccoli

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom ASD Spezia w pierwszej połowie, a w drugiej jedną. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.