• 6 .AS Roma (17 pkt.)
  • 7 .Hellas Verona FC (15 pkt.)
  • 8 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)

Liga włoska - 8. kolejka Serie A: AS Roma - Parma Calcio 1913 3-0 (3-0)

W meczu 8. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 22 listopada, drużyna AS Roma zwyciężyła z Parmą Calcio 3-0 (3-0). Starcie odbyło się na Stadio Olimpico.

H. Mkhitaryan 32',40'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 46 spotkań drużyna AS Roma (”Wilki”) wygrała 30 razy i zanotowała siedem porażek oraz dziewięć remisów.

Od pierwszych minut jedenastka AS Roma zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Parmy Calcio była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AS Roma w 28. minucie spotkania, gdy Borja Mayoral zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Leonardo Spinazzola.

Jedenastka Parmy Calcio ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Po pół godzinie gry na listę strzelców wpisał się Henrich Mchitarjan.

Niedługo później Henrich Mchitarjan wywołał eksplozję radości wśród kibiców AS Roma, zdobywając kolejną bramkę w 40. minucie meczu. Bramka padła po podaniu Ricka Karsdorpa.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

W 53. minucie Ibañez został zastąpiony przez Juana Jesusa. Na murawie, jak to często zdarzało się AS Roma w tym sezonie, pojawił się Bruno Peres, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 79. minucie Leonarda Spinazzolę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Między 79. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze AS Roma: Gonzalo Villar, Pedro, na ich miejsce weszli: Amadou Diawara, Lorenzo Pellegrini. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alberta Grassiego, Giuseppe Pezzelli zajęli: Maxime Busi, Simone Iacoponi.

Luigi Sepe
53′ Roger Ibañez da Silva
Giuseppe Pezzella85′
79′ Gonzalo Villar del Fraile
Bruno Alves
80′ Rodriguez Pedro
Juraj Kucka62′
 32′, 40′ Henrich Mchitarjan
Simon Sohm
79′ Leonardo Spinazzola
Wylan Cyprien
Jordan Veretout
Roberto Inglese
 28′ 65′ Borja Mayoral Moya
Gastón Brugman
53′ Juan Jesus
Juan Francisco Brunetta62′
79′ Bruno Peres
Drissa Camara
79′ Amadou Diawara
Jacopo Dezi
Tommaso Milanese
Jasmin Kurtić62′
80′ Lorenzo Pellegrini
Hans Nicolussi Caviglia
65′ Carles Pérez Sayol
Matteo Scozzarella
Suf Podgoreanu
Andreas Evald Cornelius
Ruben Providence
Yann Karamoh62′

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.