• 6 .Lazio Rzym (7 pkt.)
  • 7 .Udinese Calcio (7 pkt.)
  • 8 .Atalanta Bergamo (7 pkt.)

Liga włoska - 8. kolejka Serie A: AC Milan - US Lecce 2-2 (1-0)

20 października na Stadio Giuseppe Meazza w Mediolanie odbyło się starcie 8. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami AC Milan i US Lecce. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2. Na stadionie zasiadło 48 703 widzów.

8. kolejka Włochy - Serie A
2019-10-20 20:45 | Stadion: Stadio Giuseppe Meazza | Widzów: 48703 | Arbiter: F. Pasqua
M. Calderoni 90'

Drużyna US Lecce przed meczem zajmowała 18. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 22 razy. Jedenastka AC Milan (”Rossoneri”) wygrała aż 11 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko dwa.

Już w pierwszych minutach jedenastka AC Milan próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po nieciekawym początku meczu ”Rossoneri” nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 20. minucie na listę strzelców wpisał się Hakan Calhanoglu. Asystę zanotował Lucas Biglia.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Žanowi Majerowi z US Lecce. Była to 44. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AC Milan.

Drugą połowę zespół US Lecce rozpoczął w zmienionym składzie, za Filippa Falca wszedł Diego Farias.

W 62. minucie minucie arbiter wskazał na wapno, ale bramkarz wykazał się dobrą interwencją i obronił strzał Khoumy Babacara. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę. W 64. minucie Žan Majer zastąpił Jacopa Petriccionego.

W 67. minucie boisko opuścili ”Rossoneri”: Rade Krunić, Krzysztof Piątek, a na ich miejsce weszli Lucas Paquetá, Rafael Leão. W 76. minucie kartkę otrzymał Luca Rossettini z drużyny gości. Na 10 minut przed zakończeniem starcia w jedenastce ”Rossoneri” doszło do zmiany. Ante Rebić wszedł za Francka Kessiégo.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół ”Rossoneri” przyniosły efekt bramkowy. W 81. minucie Krzysztof Piątek dał prowadzenie swojej drużynie. Przy strzeleniu gola pomógł Hakan Calhanoglu.

W 82. minucie w jedenastce US Lecce doszło do zmiany. Gianluca Lapadula wszedł za Khoumę Babacara. Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku arbiter ukarał kartką Lucasa Biglię, zawodnika gospodarzy.

Piłkarze gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Marco Calderoni. Asystę przy golu zanotował Jacopo Petriccione.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Luca Rossettini76′
 20′ Hakan Calhanoglu
Filippo Falco46′
85′ Lucas Biglia
Žan Majer44′ 64′
80′ Franck Yannick Kessié
Marco Mancosu
67′ Lucas Tolentino Coelho de Lima
Andrea Tabanelli
Jesus Joaquin Fernandez Saenz de la Torre
Panagiotis Tachtsidis
67′ Rafael Alexandre Conceição Leão
Jacopo Petriccione64′
67′ Rade Krunić
Jewhen Szachow
Fabio Borini
Diego da Silva Farias46′
67′  81′ Krzysztof Piątek
Andrea La Mantia
80′ Ante Rebić
Gianluca Lapadula82′

Simone Lo Faso

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom AC Milan, a piłkarzom gości przyznał dwie.