• 6 .AS Roma (17 pkt.)
  • 7 .Hellas Verona FC (15 pkt.)
  • 8 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)

Liga włoska - 7. kolejka Serie A: Lazio Rzym - Juventus Turyn 1-1 (0-1)

8 listopada na Stadio Olimpico w Rzymie odbył się mecz 7. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Lazio Rzym i Juventusu Turyn. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

Cristiano Ronaldo 15'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 52 starcia drużyna Juventusu Turyn (”Stara Dama”) wygrała 30 razy i zanotowała 11 porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Cristiano Ronaldo wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Starej Damy”, strzelając gola w 15. minucie starcia. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć zdobytych bramek. Przy zdobyciu bramki pomógł Juan Cuadrado.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Danilo Cataldi z drużyny gospodarzy (”Orły”). Była to 45. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki ”Starej Damy”.

W 51. minucie arbiter pokazał kartkę Rodrigowi Bentancurowi, piłkarzowi ”Starej Damy”. W 53. minucie Ştefan Radu został zmieniony przez Wesleya Hoedta.

W 54. minucie boisko opuścili piłkarze Lazio Rzym: Manuel Lazzari, Felipe Caicedo, a na ich miejsce weszli Mohamed Fares, Vedat Muriqi. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Juventusu Turyn postanowił wzmocnić linię napadu i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Cristiana Ronalda. Na boisko wszedł Paulo Dybala, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Dejan Kulusevski został zmieniony przez Westona McKenniego, a za Moratę wszedł na boisko Federico Bernardeschi, co miało wzmocnić zespół Juventusu Turyn. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Danila Cataldiego na Jeana-Daniela Akpę oraz Luisa Alberta na Andreasa Pereirę.

W 78. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jeana-Daniela Akpę z ”Orłych”, a w 84. minucie Juana Cuadradę z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez drużynę ”Orłego” w końcu przyniosły efekt bramkowy. W doliczonej piątej minucie meczu na listę strzelców wpisał się Felipe Caicedo. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Carlos Correa.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Juan Cuadrado84′
53′ Ştefan Daniel Radu
Rodrigo Bentancur51′
54′ Mohamed Salim Fares
Dejan Kulusevski76′
77′ Romero Alconchel Luis Romero
Gianluca Frabotta
45′ 77′ Danilo Cataldi
Adrien Rabiot
54′ Vedat Muriqi
Manolo Portanova
53′ Wesley Hoedt
Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo
77′ 78′ Jean-Daniel Akpa
Federico Bernardeschi89′
77′ Andreas Hoelgebaum Pereira
Paulo Dybala76′
54′ Manuel Lazzari

Marco Parolo

54′  90′ Felipe Caicedo

Raul Moro Prescoli

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Zespół Lazio Rzym w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.