• 6 .SSC Napoli (14 pkt.)
  • 7 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (14 pkt.)

Liga włoska - 7. kolejka Serie A: Genoa CFC 1893 - AS Roma 1-3 (0-1)

W spotkaniu 7. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 8 listopada, drużyna Genoa CFC przegrała z AS Roma 1-3 (0-1). Starcie odbyło się na Stadio Comunale Luigi Ferraris w Genui.

7. kolejka Włochy - Serie A
2020-11-08 15:00 | Stadion: Stadio Comunale Luigi Ferraris | Arbiter: Massimiliano Irrati
Genoa CFC 1893
AS Roma
1
3
M. Pjaca 50'
H. Mkhitaryan 45',66',85'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 30 spotkań jedenastka AS Roma (”Wilki”) wygrała 19 razy i zanotowała siedem porażek oraz cztery remisy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Miże Zajcowi z Genoa CFC. Była to piąta minuta meczu.

W 14. minucie Leonardo Spinazzola zastąpił Brunona Peresa.

Pod koniec pierwszej połowy zawodnicy AS Roma nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W drugiej minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobył Henrich Mchitarjan. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Jordan Veretout.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AS Roma.

Jedenastka gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 50. minucie na listę strzelców wpisał się Marko Pjaca. Przy zdobyciu bramki asystował Gianluca Scamacca.

Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 61. minucie, w zespole ”Wilków” za Bori Mayorala wszedł Bryan Cristante, a w drużynie Genoa CFC Marko Pjaca zmienił Gorana Pandeva.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AS Roma w 66. minucie spotkania, gdy Henrich Mchitarjan zdobył drugą bramkę. Bramka padła po podaniu Brunona Peresa.

Trener Genoa CFC postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił pomocnika Lukasa Leragera i na pole gry wprowadził napastnika Mattię Destra, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w jedenastce Genoa CFC doszło do zmiany. Milan Badelj wszedł za Mihę Zajca.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna ”Wilków”, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 1-3 zdobył hat-tricka na pięć minut przed zakończeniem starcia Henrich Mchitarjan. Asystę przy golu zanotował Pedro.

W 87. minucie w zespole AS Roma doszło do zmiany. Gonzalo Villar wszedł za Lorenza Pellegriniego. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-3.

Roger Ibañez da Silva
69′ Andrea Masiello
Chris Smalling
Domenico Criscito
Rick Karsdorp
81′ Lukas Reiff Lerager
Lorenzo Pellegrini87′
5′ 81′ Miha Zajc
Rodriguez Pedro
 50′ 61′ Marko Pjaca
Henrich Mchitarjan  45′, 66′, 85′
Nicolò Rovella
Leonardo Spinazzola14′
70′ Ivan Radovanović
Federico Fazio
69′ Paolo Ghiglione
Juan Jesus
Edoardo Goldaniga
Marash Kumbulla
70′ Luca Pellegrini
Bruno Peres14′
81′ Milan Badelj
Suf Podgoreanu
81′ Mattia Destro
Ruben Providence
61′ Goran Pandev

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Genoa CFC przyznał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna ”Wilków” wykorzystała wszystkie zmiany.