• 6 .SSC Napoli (14 pkt.)
  • 7 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (14 pkt.)

Liga włoska - 7. kolejka Serie A: Bologna FC 1909 - SSC Napoli 0-1 (0-1)

W spotkaniu 7. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 8 listopada, drużyna Bologna FC przegrała z SSC Napoli 0-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Stadio Renato Dall'Ara.

V. Osimhen 23'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 28 meczów jedenastka SSC Napoli wygrała 13 razy i zanotowała 10 porażek oraz pięć remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną bramkę meczu zdobył Victor Osimhen dla drużyny SSC Napoli. Bramka padła w tej samej minucie. Bramka padła po podaniu Hirvinga Lozana.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Bologna FC: Nicolásowi Domínguezowi w 25. i Danilowi w 27. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki SSC Napoli.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Jerdy Schouten z zespołu gospodarzy. Była to 61. minuta meczu. W 62. minucie Nicolás Domínguez został zmieniony przez Mattiasa Svanberga.

Trener Bologna FC postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił obrońcę Stefana Denswila i na pole gry wprowadził napastnika Emanuela Vignata. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W drugiej połowie nie padły gole.

Kostas Manolas
27′ Larangera Danilo
Kalidou Koulibaly
70′ Stefano Denswil
Elseid Hysaj
25′ 62′ Nicolás Martín Domínguez
Fabián Ruiz Pena
Riccardo Orsolini
Hirving Lozano76′
Musa Barrow
Lorenzo Insigne83′
61′ Jerdy Schouten
Piotr Zieliński76′
62′ Mattias Svanberg
Andrea Petagna83′
Mattia Pagliuca
Matteo Politano76′
Simone Rabbi

70′ Emanuel Vignato

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy SSC Napoli żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał trzy żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast jedenastka SSC Napoli w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.