• 6 .AS Roma (17 pkt.)
  • 7 .Hellas Verona FC (15 pkt.)
  • 8 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)

Liga włoska - 7. kolejka Serie A: AC Milan - Hellas Verona FC 2-2 (1-2)

8 listopada na Stadio Giuseppe Meazza w Mediolanie odbyło się spotkanie 7. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami AC Milan i Verona FC. Starcie zakończyło się remisem 2-2.

D. Calabria 19' (samob.)

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Zespół AC Milan (”Rossoneri”) wygrał aż osiem razy, zremisował sześć, a przegrał tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Antonín Barák wywołał eksplozję radości wśród kibiców Verona FC , zdobywając bramkę w szóstej minucie meczu.

W 19. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik AC Milan Davide Calabria.

W 27. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Verona FC Giangiacomo Magnani. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Verona FC: Federicowi Ceccheriniemu w 33. i Matteo Lovatowi w 42. minucie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół AC Milan rozpoczął w zmienionym składzie, za Alexis Saelemaekers wszedł Ante Rebić. W 54. minucie sędzia przyznał kartkę Ismaelowi Bennacerowi z jedenastki gospodarzy.

W 63. minucie w drużynie Verona FC doszło do zmiany. Adrien Tameze wszedł za Pawła Dawidowicza. W 64. minucie za Nikolę Kalinicia wszedł Ebrima Colley. W 66. minucie karnego dla AC Milan nie wykorzystał Zlatan Ibrahimovic strzelając obok bramki.

Chwilę później trener Verona FC postanowił bronić wyniku. W 69. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Ivana Ilicia wszedł Iyenoma Udogie, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna Verona FC nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała spotkanie. W 73. minucie Giangiacomo Magnani został zmieniony przez Yıldırıma Çetina, co miało wzmocnić drużynę Verona FC. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rafaela Leão na Brahima Díaza w 78. minucie oraz Hakana Calhanoglu na Jensa Haugego w tej samej minucie. W 90. minucie arbiter pokazał kartkę Adrienowi Tameze'owi, piłkarzowi gości.

Zespół ”Rossoneri” wyrównał wynik meczu. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Zlatan Ibrahimovic. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem strzelonych goli. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Brahim Díaz.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Marco Silvestri
19′ (samob.) Davide Calabria
Paweł Dawidowicz63′
54′ Ismael Bennacer
Darko Lazović
46′ Alexis Saelemaekers
Antonín Barák  6′
78′ Rafael Alexandre Conceição Leão
Mattia Zaccagni
Franck Yannick Kessié
Federico Dimarco
87′ Hakan Calhanoglu
Ivan Ilić69′
 90′ 66′ (k.) Zlatan Ibrahimovic
Iyenoma Destiny Udogie69′
87′ Jens Petter Hauge
Ebrima Colley64′
Rade Krunić
Adrien Tameze63′ 90′
Sandro Tonali
Filippo Terracciano
78′ Brahim Abdelkader Díaz
Matteo Cancellieri
46′ Ante Rebić
Samuel Di Carmine

Eddie Anthony Salcedo Mora

Pomimo wyraźnej przewagi jedenastki ”Rossoneri” nie udało się pokonać przeciwników, pomimo tego że oddała ona aż 10 celnych strzałów.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom AC Milan, a piłkarzom gości przyznał trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Verona FC w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.