• 6 .SSC Napoli (39 pkt.)
  • 7 .AC Milan (36 pkt.)
  • 8 .Verona FC (35 pkt.)

Liga włoska - 6. kolejka Serie A: Juventus Turyn - SPAL 2013 2-0 (1-0)

W starciu 6. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 28 września, jedenastka Juventusu Turyn wygrała ze Spal 2-0 (1-0). Mecz na Allianz Stadium w Turynie obejrzało 38 995 widzów.

6. kolejka Włochy - Serie A
2019-09-28 15:00 | Stadion: Allianz Stadium | Widzów: 38995 | Arbiter: M. Piccinini
Juventus Turyn
SPAL 2013
2
0
M. Pjanić 45'
C. Ronaldo 78'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Spal plącze się na dole tabeli zajmując 19. miejsce, za to zespół Juventusu Turyn (”Stara Dama”) zajmując drugą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Od pierwszych minut drużyna Juventusu Turyn zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Spal była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Sami Khedira z ”Starej Damy”. Była to 32. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Juventusu Turyn w 45. minucie spotkania, gdy Miralem Pjanić strzelił pierwszego gola. Bramka padła po podaniu Samiego Khediry.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Juventusu Turyn.

W 55. minucie sędzia wręczył kartkę Igorowi z zespołu gości. W 57. minucie w drużynie Spal doszło do zmiany. Espeto wszedł za Alessandra Murgię.

W 61. minucie Sami Khedira został zastąpiony przez Emre Cana. W 65. minucie Aaron Ramsey został zmieniony przez Federica Bernardeschiego, a za Adriena Rabiota wszedł na boisko Rodrigo Bentancur, co miało wzmocnić jedenastkę Juventusu Turyn. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jacopa Salę na Marka Jankovicia oraz Gabriele Monciniego na Alberta Paloschiego.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Juventusu Turyn, zdobywając kolejną bramkę. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Cristiano Ronaldo. W zdobyciu bramki pomógł Paulo Dybala.

W 82. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Andreę Petagnę ze Spal, a w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania Emre Cana z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Nenad Tomović
32′ 61′ Sami Khedira
Francesco Vicari
Blaise Matuidi
Simone Missiroli
 45′ Miralem Pjanić
Alessandro Murgia57′
77′ Adrien Rabiot
Arkadiusz Reca
65′ Aaron Ramsey
Mirko Valdifiori
Paulo Dybala
Andrea Petagna82′
 78′ Cristiano Ronaldo
Dias da Silva Felipe
77′ Rodrigo Bentancur
Marko Janković72′
61′ 90′ Emre Can
Gabriel Tadeu Strefezza Rebelato57′
65′ Federico Bernardeschi
Georgi Tunjov
Gonzalo Higuain
Federico Zanchetta

Sergio Floccari

Alberto Paloschi76′

Zespół Juventusu Turyn był w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.