• 6 .SSC Napoli (14 pkt.)
  • 7 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (14 pkt.)

Liga włoska - 6. kolejka Serie A: Inter Mediolan - Parma Calcio 1913 2-2 (0-0)

W pojedynku 6. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 31 października, zespół Interu Mediolan zremisował z Parmą Calcio 2-2 (0-0). Spotkanie odbyło się na Stadio Giuseppe Meazza w Mediolanie.

Y. Gervinho 46',62'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 46 meczów jedenastka Interu Mediolan (”Nerazzurri”) wygrała 19 razy i zanotowała 15 porażek oraz 12 remisów.

Od pierwszych minut jedenastka Interu Mediolan zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Parmy Calcio była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Hernaniemu z Parmy Calcio. Była to 23. minuta spotkania.

Na drugą połowę drużyna Parmy Calcio wyszła w zmienionym składzie, za Andreasa Corneliusa wszedł Roberto Inglese.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Parmy Calcio w 46. minucie spotkania, gdy Yao Gervinho strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Hernani.

W 58. minucie Christian Eriksen został zastąpiony przez Artura Vidala. W tej samej minucie w zespole ”Nerazzurri” doszło do zmiany. Marcelo Brozović wszedł za Roberta Gagliardiniego.

Drużyna Interu Mediolan ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 62. minucie Yao Gervinho ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 0-2. Bramka padła po podaniu Roberta Inglesego.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Marcelo Brozović. Asystę przy bramce zaliczył Nicolò Barella.

W 67. minucie kartkę obejrzał Andrea Ranocchia z drużyny gospodarzy. Trener ”Nerazzurri” postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił obrońcę Matteo Darmiana i na pole gry wprowadził napastnika Andreę Pinamontiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespoły zdołały zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Między 74. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze Parmy Calcio: Jasmin Kurtić, Yao Gervinho, Alberto Grassi, na ich miejsce weszli: Simon Sohm, Wylan Cyprien, Gastón Brugman. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nicola Barelli, Achrafa Hakimiego zajęli: Radja Nainggolan, Ashley Young.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę ”Nerazzurri” przyniosły efekt bramkowy. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wyrównującego gola dla zawodników Interu Mediolan strzelił Ivan Periszić. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Aleksandar Kolarov.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

Botond Balogh
67′ Andrea Ranocchia
Riccardo Gagliolo
78′ Nicolò Barella
Giuseppe Pezzella
78′ Achraf Hakimi Mouh
Simone Iacoponi
68′ Matteo Darmian
Juraj Kucka
58′ Roberto Gagliardini
Jasmin Kurtić74′
58′ Christian Eriksen
Hernani Azevedo Júnior23′
Lautaro Javier Martínez
Andreas Evald Cornelius46′
 90′ Ivan Periszić
Simon Sohm74′
78′ Ashley Young
Mattia Sprocati
58′  64′ Marcelo Brozović
Andrea Adorante
78′ Radja Nainggolan
Roberto Inglese46′
58′ Arturo Vidal
Yann Karamoh
Franco Ezequiel Carboni
Lautaro Rodrigo Valenti
68′ Andrea Pinamonti

Martín Adrián Satriano Costa

Przewaga jedenastki ”Nerazzurri” w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka Parmy Calcio w drugiej połowie dokonała czterech zmian.