• 6 .SSC Napoli (14 pkt.)
  • 7 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (14 pkt.)

Liga włoska - 6. kolejka Serie A: Bologna FC 1909 - Cagliari Calcio 3-2 (1-1)

W starciu 6. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 31 października, drużyna Bologna FC wygrała z Cagliari 3-2 (1-1). Spotkanie odbyło się na Stadio Renato Dall'Ara. Na boisku mogliśmy zobaczyć Sebastiana Walukiewicza występującego w Cagliari.

G. Simeone 47'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 28 meczów zespół Bologna FC wygrał 10 razy i zanotował dziewięć porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Cagliari nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Po kwadransie gry bramkę zdobył João Pedro. Asystę zanotował Riccardo Sottil.

Między 21. a 39. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Drużyna gości długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 30 minut, zespół Bologna FC doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Musa Barrow. Przy strzeleniu gola asystował Roberto Soriano.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szybko po stracie gola drużyna gości ponownie objęła prowadzenie. W 47. minucie na listę strzelców wpisał się Giovanni Simeone. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Gabriele Zappy.

Piłkarze gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 52. minucie Roberto Soriano wyrównał wynik meczu. W zdobyciu bramki pomógł Riccardo Orsolini.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bologna FC w 56. minucie spotkania, gdy Musa Barrow zdobył trzecią bramkę. Asystę przy golu zanotował Mattias Svanberg.

W 63. minucie za Riccarda Sottila wszedł Adam Ounas. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Bologna FC: Lorenzowi De Silvestriemu w 65. i Jerdemu Schoutenowi w 68. minucie. W 70. minucie boisko opuścili zawodnicy Cagliari: Paolo Faragò, Leonardo Pavoletti, a na ich miejsce weszli Gabriele Zappa, Giovanni Simeone.

Niedługo później trener Bologna FC postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Rodriga Palacia wszedł Stefano Denswil, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Bologna FC utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie w zespole Bologna FC doszło do zmiany. Nicolás Domínguez wszedł za Mattiasa Svanberga. Trener Cagliari postanowił zagrać agresywniej. W 86. minucie zmienił pomocnika Răzvana Marina i na pole gry wprowadził napastnika Alberta Cerriego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W samej końcówce starcia w zespole Bologna FC doszło do zmiany. Emanuel Vignato wszedł za Musę Barrowa. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-2.

Alessio Cragno39′
65′ Lorenzo De Silvestri
Gabriele Zappa70′
37′ Larangera Danilo
Sebastian Wiktor Walukiewicz
Takehiro Tomiyasu
Diego Godin
Aaron Hickey
Charalampos Lykogiannis21′
68′ Jerdy Schouten
Răzvan Gabriel Marin86′
Riccardo Orsolini
Nahitan Nandez
 45′, 56′ 89′ Musa Barrow
Riccardo Sottil63′
82′ Mattias Svanberg
Marko Rog
 52′ Roberto Soriano
João Pedro Geraldino dos Santos Galvão  15′ 35′
82′ Rodrigo Palacio
Ragnar Klavan
82′ Stefano Denswil
Fabio Pisacane
Nehuén Mario Paz
Fabrizio Caligara
Andri Fannar Baldursson
Paolo Pancrazio Faragò70′
82′ Nicolás Martín Domínguez
Alberto Cerri86′
89′ Emanuel Vignato
Leonardo Pavoletti70′

Piłkarze obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Drużyna Bologna FC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.