• 6 .SSC Napoli (14 pkt.)
  • 7 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (14 pkt.)

Liga włoska - 5. kolejka Serie A: Parma Calcio - ASD Spezia 2-2 (1-2)

W starciu 5. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 25 października, drużyna Parmy Calcio zremisowała z ASD Spezia 2-2 (1-2). Spotkanie odbyło się na Stadio Ennio Tardini.

K. Agudelo 31'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między piątą a 23. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Tymczasem to piłkarze ASD Spezia otworzyli wynik. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Julian Chabot. Asystę zanotował Simone Bastoni.

Prawie natychmiast Kevin Agudelo wywołał eksplozję radości wśród kibiców ASD Spezia, strzelając kolejnego gola w 31. minucie pojedynku. Asystę przy bramce zanotował Mbala N'Zola.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 34. minucie bramkę kontaktową zdobył Riccardo Gagliolo.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Parmy Calcio postanowił zagrać agresywniej. W 53. minucie zmienił pomocnika Hernaniego i na pole gry wprowadził napastnika Yanna Karamoha, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W tej samej minucie Gastón Brugman zastąpił Wylana Cypriena.

W 85. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Salvadora Ferrera z ASD Spezia, a w 90. minucie Simona Sohma z drużyny przeciwnej. W doliczonej drugiej minucie meczu wynik ustalił z karnego Juraj Kucka. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Ivan Provedel
5′ Alberto Grassi
Jacopo Sala55′
Simone Iacoponi
Claudio Terzi
 34′ Riccardo Gagliolo
Julian Chabot  28′
Giuseppe Pezzella
Simone Bastoni63′
23′ 53′ Hernani Azevedo Júnior
Paolo Bartolomei
79′ Jasmin Kurtić
Tommaso Pobega6′ 54′
53′ Gastón Brugman
Lucien Agoume
 90′ (k.) Juraj Kucka
Luca Vignali
53′ Wylan Cyprien
Alessandro Deiola
Hans Nicolussi Caviglia
Nahuel Estévez54′
79′ 90′ Simon Sohm
Luca Mora
Andrea Adorante
Diego da Silva Farias
53′ Yann Karamoh
Roberto Piccoli82′

Daniele Verde62′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom ASD Spezia przyznał dwie.

Zespół Parmy Calcio w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.