• 6 .SSC Napoli (14 pkt.)
  • 7 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (14 pkt.)

Liga włoska - 5. kolejka Serie A: Lazio Rzym - Bologna FC 1909 2-1 (0-0)

24 października na Stadio Olimpico w Rzymie odbyło się starcie 5. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Lazio Rzym i Bologna FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Lazio Rzym 2-1.

L. De Silvestri 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 40 razy. Zespół Lazio Rzym (”Orły”) wygrał aż 21 razy, zremisował 10, a przegrał tylko dziewięć.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Francesco Acerbi z zespołu gospodarzy. Była to 30. minuta spotkania.

W 42. minucie w drużynie ”Orłego” doszło do zmiany. Manuel Lazzari wszedł za Adama Marušicia. W tej samej minucie Lucas Leiva został zastąpiony przez Gonzala Escalantego. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Dopiero w drugiej połowie Luis Alberto wywołał eksplozję radości wśród kibiców Lazio Rzym, zdobywając bramkę w 54. minucie meczu. Między 55. a 70. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Bologna FC i dwie drużynie przeciwnej.

W 64. minucie w jedenastce Lazio Rzym doszło do zmiany. Vedat Muriqi wszedł za Carlosa Correę. Po chwili trener Bologna FC postanowił wzmocnić linię napadu i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Rodriga Palacia. Na boisko wszedł Musa Barrow, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie w drużynie Bologna FC doszło do zmiany. Andri Baldursson wszedł za Mattiasa Svanberga.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół ”Orłego”, strzelając kolejnego gola. W 76. minucie na listę strzelców wpisał się Ciro Immobile. Przy strzeleniu gola pomógł Mohamed Fares.

Między 79. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Bologna FC: Nicola Sansone, Riccardo Orsolini, Aaron Hickey, na ich miejsce weszli: Federico Santander, Emanuel Vignato, Stefano Denswil. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Luisa Alberta, Gonzala Escalantego zajęli: Andreas Pereira, Marco Parolo.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonej pierwszej minucie starcia wynik ustalił Lorenzo De Silvestri. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Federico Santander.

Drużynie Bologna FC zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Lazio Rzym.

Lorenzo De Silvestri  90′
30′ Francesco Acerbi
Larangera Danilo55′
60′ Wesley Hoedt
Takehiro Tomiyasu58′
70′ Jean-Daniel Akpa
Aaron Hickey89′
42′ Adam Marušić
Jerdy Schouten
Mohamed Salim Fares
Riccardo Orsolini81′
 54′ 79′ Romero Alconchel Luis Romero
Nicola Sansone80′
42′ Lucas Pezzini Leiva
Mattias Svanberg66′ 72′
 76′ Ciro Immobile
Roberto Soriano
64′ Carlos Joaquín Correa
Ibrahima M'baye
42′ 79′ Gonzalo Escalante
Nehuén Mario Paz
79′ Andreas Hoelgebaum Pereira
Andri Fannar Baldursson72′
42′ Manuel Lazzari
Nicolás Martín Domínguez
79′ Marco Parolo
Kingsley Dogo Michael
Felipe Caicedo
Musa Barrow72′
64′ Vedat Muriqi
Simone Rabbi

Federico Javier Santander Mereles80′

Emanuel Vignato81′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników.