• 6 .AS Roma (17 pkt.)
  • 7 .Hellas Verona FC (15 pkt.)
  • 8 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)

Liga włoska - 5. kolejka Serie A: Cagliari Calcio - FC Crotone 4-2 (3-2)

W spotkaniu 5. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 25 października, zespół Cagliari wygrał z FC Crotone 4-2 (3-2). Mecz odbył się na Sardegna Arena. Na boisku mogliśmy zobaczyć Sebastiana Walukiewicza występującego w Cagliari.

S. Molina 43'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Cagliari wygrał aż trzy razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Po kwadransie gry arbiter ukarał żółtą kartką Lucę Cigariniego, zawodnika gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby Junior Messias wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Crotone, strzelając gola w 21. minucie starcia. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Arkadiusz Reca.

Zespół gości krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko cztery minuty, ponieważ drużyna Cagliari doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Charalampos Lykogiannis. W 31. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Răzvanowi Marinowi z zespołu gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cagliari w 35. minucie spotkania, gdy Giovanni Simeone zdobył drugą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Asystę przy golu zanotował João Pedro.

Piłkarze FC Crotone nie poddali się i także zdobyli dwie bramki jeszcze w pierwszej połowie. W 43. minucie Salvatore Molina wyrównał wynik meczu.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W ostatniej minucie pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Riccardo Sottil. Przy zdobyciu bramki asystował Gabriele Zappa.

Luca Cigarini z FC Crotone w 47. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej został on ukarany w 17. minucie. W 52. minucie żółtą kartkę dostał Lisandro Magallán z FC Crotone.

W 61. minucie Arkadiusz Reca zastąpił Andreę Rispolego. Między 61. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy Cagliari: Riccardo Sottil, Giovanni Simeone, Charalampos Lykogiannis, na ich miejsce weszli: Adam Ounas, Leonardo Pavoletti, Ragnar Klavan. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Salvatore Moliny, Pedro Pereiry zajęli: Miloš Vulić, Giovanni Crociata. W 66. minucie żółtą kartkę dostał Charalampos Lykogiannis, piłkarz Cagliari.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku wpakował piłkę do siatki rywali João Pedro.

W 88. minucie Răzvan Marin został zmieniony przez Christiana Olivę, a za Gabriele Zappę wszedł na boisko Paolo Faragò, co miało wzmocnić zespół Cagliari. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Simeona Tochukwu na Emmanuela Rivière'a. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę otrzymał Ahmed Benali z drużyny gości. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-2.

Alex Cordaz
88′ Gabriele Zappa
Lisandro Magallán52′
Sebastian Wiktor Walukiewicz
Sebastiano Luperto
Diego Godin
Vladimir Golemić
 25′ 66′ 81′ Charalampos Lykogiannis
Pedro Miguel Almeida Lopes Pereira77′
31′ 88′ Răzvan Gabriel Marin
Salvatore Molina  43′ 61′
Nahitan Nandez
Ahmed Benali90′
Marko Rog
Arkadiusz Reca61′
 45′ 74′ Riccardo Sottil
Luca Cigarini17′ 47′
 84′ João Pedro Geraldino dos Santos Galvão
Junior Messias  21′
 35′ 81′ Giovanni Pablo Simeone
Simeon Tochukwu Nwankwo90′
Simone Aresti
Gian Marco Crespi
Guglielmo Vicario
Marco Festa
81′ Ragnar Klavan
Giovanni Crociata77′
88′ Paolo Pancrazio Faragò
Eduardo Henrique da Silva
88′ Christian Gabriel Oliva Giménez
Jacopo Petriccione
74′ Adam Ounas
Miloš Vulić61′
Mattéo Tramoni
Emmanuel Rivière90′
Alberto Cerri
Luca Siligardi
81′ Leonardo Pavoletti

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom FC Crotone w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie żółte i jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna FC Crotone w drugiej połowie dokonała czterech zmian.