• 6 .SSC Napoli (14 pkt.)
  • 7 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (14 pkt.)

Liga włoska - 5. kolejka Serie A: Atalanta Bergamo - Sampdoria Genua 1-3 (0-1)

W starciu 5. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 24 października, zespół Atalanta BC przegrał z Sampdorią 1-3 (0-1). Mecz odbył się na Gewiss Stadium w Bergamie.

J. Jankto 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 34 pojedynki jedenastka Sampdorii wygrała 17 razy i zanotowała 13 porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sampdorii w 13. minucie spotkania, gdy Fabio Quagliarella zdobył pierwszą bramkę. To już czwarte trafienie tego zawodnika w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Mikkel Damsgaard.

W 31. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lorenza Tonellego z Sampdorii, a w 44. minucie Johana Mojicę z drużyny przeciwnej. W 45. minucie karnego dla Sampdoria nie wykorzystał Fabio Quagliarella. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sampdorii.

Drugą połowę jedenastka Atalanta BC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Sam Lammersa, Boška Šutalę, Johana Mojicę weszli Duván Zapata, Rafael Tolói, Robin Gosens. W 47. minucie kartkę dostał Maya Yoshida, piłkarz Sampdorii.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Sampdorii, strzelając kolejnego gola. W 59. minucie wynik na 0-2 podwyższył Morten Thorsby. Przy zdobyciu bramki pomógł Jakub Jankto.

W 60. minucie za Fabia Depaolego wszedł Hans Hateboer. Chwilę później trener Atalanta BC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Martena de Roona. Na boisko wszedł Rusłan Malinowski, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 66. a 71. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 80. minucie na listę strzelców wpisał się Duván Zapata.

Na cztery minuty przed zakończeniem starcia sędzia pokazał kartkę José Palominowi z jedenastki gospodarzy.

Zawodnicy Sampdorii odpowiedzieli zdobyciem bramki. W doliczonej pierwszej minucie meczu nie dał szans obrony bramkarzowi Jakub Jankto. Bramka padła po podaniu Keity Baldégo.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-3.

Emil Audero Mulyadi
46′ Boško Šutalo
Bartosz Bereszyński
Berat Djimsiti
Maya Yoshida47′
86′ José Luis Palomino
Lorenzo Tonelli31′
63′ Marten de Roon
Tommaso Augello
60′ Fabio Depaoli
Albin Ekdal
44′ 46′ Johan Andrés Mojica Palacio
Gaston Ramirez65′
46′ Sam Lammers
Fabio Quagliarella  13′ 45′ (k.) 66′
Boris Radunović
Karlo Letica
Francesco Rossi
Nicola Ravaglia
46′ Robin Gosens
Omar Colley
60′ Hans Hateboer
Alex Ferrari
Cristian Gabriel Romero
Vasco Regini
46′ Rafael Tolói
Kristoffer Askildsen
Remo Freuler
Mehdi Pascal Marcel Léris72′
63′ 66′ Rusłan Malinowski
Antonino La Gumina
46′  80′ (k.) Duván Esteban Zapata Banguera
Nik Prelec

Przewaga zespołu Atalanta BC w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Sampdorii, a w drugiej trzy. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka Sampdorii w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.