• 6 .AS Roma (17 pkt.)
  • 7 .Hellas Verona FC (15 pkt.)
  • 8 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)

Liga włoska - 5. kolejka Serie A: ACF Fiorentina - Udinese Calcio 3-2 (2-1)

W meczu 5. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 25 października, drużyna Fiorentiny zwyciężyła z Udinese Calcio 3-2 (2-1). Pojedynek odbył się na Stadio Artemio Franchi we Florencji.

5. kolejka Włochy - Serie A
2020-10-25 18:00 | Stadion: Stadio Artemio Franchi | Arbiter: Francesco Fourneau
S. Okaka 43',86'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 46 razy. Zespół Fiorentiny wygrał aż 23 razy, zremisował 10, a przegrał tylko 13.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Gaetano Castrovilli wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fiorentiny, strzelając gola w 11. minucie starcia. W zdobyciu bramki pomógł Cristiano Biraghi.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fiorentiny w 21. minucie spotkania, gdy Nikola Milenković zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Gaetano Castrovilli.

Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy w drużynie Fiorentiny doszło do zmiany. Lucas Martínez wszedł za Germána Pezzellę. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Tolgayowi Arslanowi z jedenastki gości. Była to 41. minuta spotkania.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 43. minucie na listę strzelców wpisał się Stefano Okaka.

Zespół ”Zebr” ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 51. minucie Gaetano Castrovilli ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 3-1. Bramka padła po podaniu Cristiana Biraghiego.

W 55. minucie Thomas Ouwejan został zmieniony przez Ignacia Pussetta. W tej samej minucie w zespole Udinese Calcio doszło do zmiany. Walace wszedł za Tolgaya Arslana. W 63. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Gaetana Castrovillego z Fiorentiny, a w 66. minucie Ignacia Pussetta z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie trener Fiorentiny postanowił wzmocnić linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Dušana Vlahovicia. Na boisko wszedł Christian Kouamé, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Między 66. a 82. minutą, boisko opuścili piłkarze Fiorentiny: José Callejón, Giacomo Bonaventura, Pol Lirola, na ich miejsce weszli: Patrick Cutrone, Erick Pulgar, Lorenzo Venuti. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kevina Lasagny, Samira, Roberta Pereyry zajęli: Deulofeu, Kevin Bonifazi, Fernando Forestieri. W 85. minucie sędzia pokazał kartkę Rodrigowi Becão, zawodnikowi gości.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 86. minucie bramkę kontaktową zdobył Stefano Okaka. Przy zdobyciu bramki pomógł Fernando Forestieri.

Drużynie ”Zebr” zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Fiorentiny.

Nicolas David Andrade
 21′ Nikola Milenković
Rodrigo Nascimiento Franca85′
Martin Caceres
Samir Caetano de Souza Santos82′
38′ Germán Alejandro Pezzella
Sebastian De Maio
80′ Giacomo Bonaventura
Rodrigo Javier De Paul
80′ Pol Mikel Lirola Kosok
Nahuel Molina Lucero
Cristiano Biraghi
Thomas Ouwejan55′
 11′, 51′ 63′ Gaetano Castrovilli
Roberto Maximiliano Pereyra82′
Sofyan Amrabat
Tolgay Ali Arslan41′ 55′
66′ Jose Callejon
Stefano Okaka Chuka  43′, 86′
66′ Dušan Vlahović
Hidde ter Avest
38′ Lucas Martínez Quarta
Marvin Zeegelaar
80′ Lorenzo Venuti
Mamadou Coulibaly
Joseph Alfred Duncan
Jean-Victor Makengo
Cristóbal Montiel Rodríguez
Ignacio Pussetto55′ 66′
80′ Erick Antonio Pulgar Farfán
Walace Souza Silva55′
Riccardo Saponara
Gerard Deulofeu70′
66′ Patrick Cutrone
Fernando Martín Forestieri82′
66′ Christian Kouamé
Ilija Nestorovski

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.