• 6 .AS Roma (17 pkt.)
  • 7 .Hellas Verona FC (15 pkt.)
  • 8 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)

Liga włoska - 5. kolejka Serie A: AC Milan - AS Roma 3-3 (1-1)

26 października na Stadio Giuseppe Meazza w Mediolanie odbył się mecz 5. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami AC Milan i AS Roma. Pojedynek zakończył się remisem 3-3.

M. Kumbulla 84'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 54 spotkania zespół AC Milan (”Rossoneri”) wygrał 19 razy i zanotował 18 porażek oraz 17 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AC Milan w drugiej minucie spotkania, gdy Zlatan Ibrahimovic zdobył pierwszą bramkę. To już piąte trafienie tego zawodnika w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Rafael Leão.

”Wilki” odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Edin Dżeko. Przy zdobyciu bramki pomógł Lorenzo Pellegrini.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu dającego prowadzenie gola dla zespołu gospodarzy strzelił Alexis Saelemaekers. Asystę przy bramce po raz kolejny zanotował Rafael Leão.

W 66. minucie Rick Karsdorp został zastąpiony przez Brunona Peresa. W 70. minucie kartkę dostał Rafael Leão, piłkarz AC Milan. W 71. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Jordan Veretout. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

W 72. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Rade Krunić, Samu Castillejo, a na ich miejsce weszli Alexis Saelemaekers, Rafael Leão. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku kartkę otrzymał Zlatan Ibrahimovic z AC Milan. Chwilę później trener ”Wilków” postanowił wzmocnić linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Lorenza Pellegriniego. Na boisko wszedł Bryan Cristante, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 77. minucie arbiter pokazał kartkę Pedro, piłkarzowi gości.

W 79. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Zlatan Ibrahimovic z ”Rossoneri”. W 81. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Bryana Cristante'a z ”Wilków”, a w 82. minucie Theo Hernándeza z drużyny przeciwnej.

Drużyna AS Roma otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. Na sześć minut przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Marash Kumbulla.

W 86. minucie w jedenastce AS Roma doszło do zmiany. Gonzalo Villar wszedł za Jordana Veretouta. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-3.

Gianluca Mancini
82′ Theo Bernard François Hernández
Rick Karsdorp66′
Ismael Bennacer
Lorenzo Pellegrini76′
 47′ 72′ Alexis Saelemaekers
Rodriguez Pedro77′
70′ 72′ Rafael Alexandre Conceição Leão
Henrich Mchitarjan
Franck Yannick Kessié
Leonardo Spinazzola
Hakan Calhanoglu
Jordan Veretout  71′ (k.) 86′
 2′, 79′ (k.) 75′ Zlatan Ibrahimovic
Davide Santon
72′ Samuel Castillejo Azuaga
Bryan Cristante76′ 81′
72′ Rade Krunić