• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Liga włoska - 4. kolejka Serie A: Sampdoria Genua - Lazio Rzym 3-0 (2-0)

W spotkaniu 4. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 17 października, drużyna Sampdorii zwyciężyła z Lazio Rzym 3-0 (2-0). Pojedynek odbył się na Stadio Comunale Luigi Ferraris w Genui. Na boisku mogliśmy zobaczyć Szymona Czyża występującego w Lazio Rzym (”Orły”).

4. kolejka Włochy - Serie A
2020-10-17 18:00 | Stadion: Stadio Comunale Luigi Ferraris | Arbiter: Daniele Orsato
M. Damsgaard 74'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 44 razy. Jedenastka ”Orłego” wygrała aż 26 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko dziewięć.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 12. minucie kartką został ukarany Marco Parolo, piłkarz ”Orłych”.

Trzeba było trochę poczekać, aby Fabio Quagliarella wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sampdorii , zdobywając bramkę w 32. minucie meczu. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Tommaso Augello.

Zespół Lazio Rzym ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 2-0 podwyższył Tommaso Augello.

W 43. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Gastona Ramireza z Sampdorii, a w 44. minucie Felipe Caiceda z drużyny przeciwnej.

Na drugą połowę zespół Lazio Rzym wyszedł w zmienionym składzie, za Marca Parola, Djavana Andersona weszli Adam Marušić, Mohamed Fares. W 57. minucie za Gastona Ramireza wszedł Valerio Verre.

W 58. minucie Albin Ekdal został zmieniony przez Adriena Silvę, co miało wzmocnić jedenastkę Sampdorii. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Wesleya Hoedta na Denisa Vavro oraz Felipe Caiceda na Vedata Muriqiego. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Morten Thorsby z Sampdorii. Była to 64. minuta starcia. W 68. minucie w drużynie Sampdorii doszło do zmiany. Mikkel Damsgaard wszedł za Jakuba Janktę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sampdorii w 74. minucie spotkania, gdy Mikkel Damsgaard zdobył trzecią bramkę. Przy strzeleniu gola pomagał Valerio Verre.

Na kwadrans przed zakończeniem spotkania w drużynie Lazio Rzym doszło do zmiany. Danilo Cataldi wszedł za Lucasa Leivę. Chwilę później trener Sampdorii postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Antonia Candrevę. Na boisko wszedł Mehdi Marcel, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w jedenastce Sampdorii doszło do zmiany. Keita Baldé wszedł za Fabia Quagliarellę.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Francesco Acerbi
 41′ Tommaso Augello
Sergej Milinković-Savić
79′ Antonio Candreva
Marco Parolo12′ 46′
58′ Albin Ekdal
Djavan Anderson46′
68′ Jakub Jankto
Romero Alconchel Luis Romero
64′ Morten Thorsby
Lucas Pezzini Leiva75′
 32′ 79′ Fabio Quagliarella
Felipe Caicedo44′ 59′
43′ 57′ Gaston Ramirez
Denis Vavro59′
68′  74′ Mikkel Damsgaard
Jean-Daniel Akpa
79′ Mehdi Pascal Marcel Léris
Danilo Cataldi75′
58′ Adrien Sebastian Silva
Szymon Czyż
57′ Valerio Verre
Mohamed Salim Fares46′
79′ Keita Baldé Diao
Raul Moro Prescoli
Antonino La Gumina
Vedat Muriqi59′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.