• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Liga włoska - 4. kolejka Serie A: FC Crotone - Juventus Turyn 1-1 (1-1)

17 października na Stadio Ezio Scida odbył się pojedynek 4. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami FC Crotone i Juventusu Turyn. Mecz zakończył się remisem 1-1.

Morata 21'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Juventusu Turyn (”Stara Dama”) wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 11. minucie żółtą kartkę dostał Leonardo Bonucci, piłkarz Juventusu Turyn.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Crotone w 12. minucie spotkania, gdy Simeon Tochukwu strzelił z karnego pierwszego gola. W 14. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Luce Cigariniemu z drużyny gospodarzy.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Morata. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Federico Chiesa.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Stara Dama: Manolowi Portanovie w 37. i Dejanowi Kulusevskiemu w 45. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 56. minucie za Manola Portanovę wszedł Juan Cuadrado. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem czerwoną kartkę obejrzał Federico Chiesa, tym samym zespół gości musiał prawie całą drugą połowę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik.

W 67. minucie żółtą kartkę otrzymał Arkadiusz Reca z FC Crotone. Trener Juventusu Turyn postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Dejana Kulusevskiego i na pole gry wprowadził napastnika Federica Bernardeschiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Na sześć minut przed zakończeniem starcia sędzia pokazał żółtą kartkę Lisandrowi Magallánowi, zawodnikowi gospodarzy.

Gianluigi Buffon
73′ Pedro Miguel Almeida Lopes Pereira
Danilo
84′ Lisandro Magallán
Merih Demiral
83′ Sebastiano Luperto
Leonardo Bonucci11′
67′ Arkadiusz Reca
Rodrigo Bentancur
Luca Marrone
Federico Chiesa60′
87′ Salvatore Molina
Dejan Kulusevski45′ 70′
74′ Miloš Vulić
Manolo Portanova37′ 56′
14′ Luca Cigarini
Gianluca Frabotta
Junior Messias
Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo70′
 12′ (k.) Simeon Tochukwu Nwankwo
Giorgio Chiellini
83′ Vladimir Golemić
Juan Cuadrado56′
73′ Andrea Rispoli
Daouda Peeters
Giovanni Crociata
Adrien Rabiot70′
Eduardo Henrique da Silva
Hamza Rafia
87′ Jacopo Petriccione
Federico Bernardeschi70′
Luis Rojas Zamora
Paulo Dybala
74′ Luca Siligardi
Giacomo Vrioni

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gości w pierwszej połowie, a w drugiej jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Juventusu Turyn w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.