• 5 .AS Roma (70 pkt.)
  • 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Liga włoska - 4. kolejka Serie A: ASD Spezia Calcio 2008 - ACF Fiorentina 2-2 (1-2)

18 października na Orogel Stadium-Dino Manuzzi w Cesenej odbył się pojedynek 4. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami ASD Spezia i Fiorentiny. Mecz zakończył się remisem 2-2.

4. kolejka Włochy - Serie A
2020-10-18 15:00 | Stadion: Orogel Stadium-Dino Manuzzi | Arbiter: Gianluca Manganiello
C. Biraghi 4'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu jedenastka Fiorentiny pokazała swoją wyższość. W drugiej minucie Germán Pezzella dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę zaliczył Cristiano Biraghi.

Prawie natychmiast Cristiano Biraghi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fiorentiny, strzelając kolejnego gola w czwartej minucie starcia. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Pol Lirola.

Zawodnicy ASD Spezia w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Daniele Verde. Asystę przy golu zanotował Claudio Terzi.

W 45. minucie sędzia przyznał kartkę Alessandrowi Deioli z jedenastki ASD Spezia.

W 55. minucie za Roberta Piccolego wszedł Mbala N'Zola. W 59. minucie arbiter ukarał kartką Juliana Chabota, piłkarza ASD Spezia.

Chwilę później trener ASD Spezia postanowił wzmocnić formację obronną i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Jacopa Salę. Na boisko wszedł Salvador Ferrer, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 65. minucie Daniele Verde został zmieniony przez Diego Fariasa, a za Alessandra Deiolę wszedł na boisko Kevin Agudelo, co miało wzmocnić drużynę ASD Spezia. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Germána Pezzellę na Igora oraz Dušana Vlahovicia na Patricka Cutrone'a. W 66. minucie kartkę obejrzał Giacomo Bonaventura z Fiorentiny.

Zespół Fiorentiny długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 36 minut, jednak jedenastka ASD Spezia doprowadziła do remisu. Gola strzelił Diego Farias. Na 12 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Fiorentiny doszło do zmiany. Erick Pulgar wszedł za Gaetana Castrovillego.

W następstwie utraty gola trener Fiorentiny postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił pomocnika Giacoma Bonaventurę i na pole gry wprowadził napastnika José Callejóna. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Simone Bastoni został zmieniony przez Christiana Dell'Orca, co miało wzmocnić drużynę ASD Spezia. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Francka Ribery'ego na Christiana Kouamégo. W 86. minucie kartkę dostał Pol Lirola, zawodnik Fiorentiny.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Bartłomiej Drągowski
64′ Jacopo Sala
Nikola Milenković
Claudio Terzi
Martin Caceres
59′ Julian Chabot
Germán Alejandro Pezzella  2′ 71′
78′ Simone Bastoni
Giacomo Bonaventura66′ 78′
45′ 65′ Alessandro Deiola
Pol Mikel Lirola Kosok86′
Gennaro Acampora
Cristiano Biraghi  4′
Matteo Ricci
Gaetano Castrovilli78′
 39′ 65′ Daniele Verde
Sofyan Amrabat
55′ Roberto Piccoli
Pietro Terracciano
78′ Christian Dell'Orco
Antonio Barreca
Martin Erlić
Igor Júlio dos Santos de Paulo71′
64′ Salvador Ferrer Canals
Lucas Martínez Quarta
Lucien Agoume
Lorenzo Venuti
65′ Kevin Andrés Agudelo Ardila
Jose Callejon78′
65′  75′ Diego da Silva Farias
Patrick Cutrone72′
55′ Mbala N'Zola
Christian Kouamé86′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.