• 6 .ACF Fiorentina (27 pkt.)
  • 7 .AS Roma (25 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (25 pkt.)

Liga włoska - 38. kolejka Serie A: Torino FC - Lazio Rzym 3-1 (0-0)

W meczu 38. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 26 maja, jedenastka Torino FC zwyciężyła z Lazio Rzym 3-1 (0-0). Mecz na Stadio Olimpico Grande Torino obejrzało 24 428 widzów.

38. kolejka Włochy - Serie A
2019-05-26 15:00 | Stadion: Stadio Olimpico Grande Torino | Widzów: 24428 | Arbiter: R. Abisso
C. Immobile 66'

Był to pojedynek zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadało się ciekawe spotkanie, gdyż spotkały się siódmy i ósmy zespół Serie A.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 34 razy. Jedenastka Lazio Rzym (”Orły”) wygrała aż 15 razy, zremisowała 12, a przegrała tylko siedem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Torino FC w 51. minucie spotkania, gdy Iago Falque zdobył pierwszą bramkę. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Temitaya Olaoluwy.

Zespół Lazio Rzym ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 53. minucie trafił Saša Lukić. Asystę przy bramce zaliczył Soualiho Meïté.

W 58. minucie Bruno Jordão zastąpił Rizę Durmisiego.

Niedługo później Ciro Immobile wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Orłów”, strzelając gola w 66. minucie pojedynku. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piętnaste trafienie w sezonie. Asystę zanotował Marco Parolo.

Kibice Torino FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Simone Zazę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 17 razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Iago Falque. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić trzeciego gola. W 79. minucie w drużynie Torino FC doszło do zmiany. Tomás Rincón wszedł za Bremera.

Zawodnicy Torino FC odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 10 minut przed zakończeniem starcia wynik ustalił Lorenzo De Silvestri.

W 82. minucie Ştefan Radu został zmieniony przez Luana Capanniego, co miało wzmocnić zespół Lazio Rzym. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Armanda Izza na Emiliana Morettiego. W 83. minucie sędzia przyznał kartkę Luanowi Capanniemu z drużyny gości. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

Silvio Proto
79′ Gleison Bremer Silva Nascimento
Francesco Acerbi
 80′ Lorenzo De Silvestri
Bartolomeu Jacinto Quissanga
84′ Armando Izzo
Bruno André Cavaco Jordão58′
 53′ Saša Lukić
Senad Lulić
Soualiho Meité
Marco Parolo
Andrea Belotti
Souza Orestes Romulo
 51′ 69′ Falque Silva Iago
Nicolò Armini
84′ Emiliano Moretti
Roberto De Angelis Durante
Wilfried Stephane Singo
Riza Durmisi58′
79′ Tomás Eduardo Rincón Hernández
Alessandro Cerbara
69′ Simone Zaza
Abukar Mohamed

Luan David Capanni Dias82′ 83′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Lazio Rzym pokazał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Lazio Rzym w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.