• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Liga włoska - 38. kolejka Serie A: SSC Napoli - Lazio Rzym 3-1 (1-1)

W pojedynku 38. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 1 sierpnia, zespół SSC Napoli wygrał z Lazio Rzym 3-1 (1-1). Mecz odbył się na Stadio San Paolo.

C. Immobile 22'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 43 starcia drużyna SSC Napoli wygrała 19 razy i zanotowała 15 porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze SSC Napoli otworzyli wynik. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Fabián Ruiz. W zdobyciu bramki pomógł Dries Mertens.

W 15. minucie kartkę otrzymał Kalidou Koulibaly z SSC Napoli.

Zawodnicy Lazio Rzym (”Orły”) nie poddali się i także strzelili jednego gola jeszcze w pierwszej połowie. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Ciro Immobile. To już trzydzieste szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Adam Marušić.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SSC Napoli w 54. minucie spotkania, gdy Lorenzo Insigne zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W 63. minucie za Patrica wszedł Denis Vavro. W tej samej minucie na murawie pojawił się Bastos z ”Orły”, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Wszedł on za Francesca Acerbiego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 69. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Cirowi Immobilemu i Máriowi Ruiemu.

Na 12 minut przed zakończeniem starcia w jedenastce SSC Napoli doszło do zmiany. Faouzi Ghoulam wszedł za Mária Ruiego. Chwilę później trener SSC Napoli postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Hirving Lozano, a murawę opuścił José Callejón. Między 79. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze SSC Napoli: Stanislav Lobotka, Lorenzo Insigne, Piotr Zieliński, na ich miejsce weszli: Diego Demme, Eljif Elmas, Matteo Politano. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Manuela Lazzariego, Carlosa Correi, Marca Parola zajęli: Jordan Lukaku, Bobby Adekanye, André Anderson.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej drugiej minucie meczu wynik ustalił Matteo Politano. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy bramce po raz kolejny zanotował Dries Mertens.

Dwie minuty później arbiter pokazał kartki Eljifowi Elmasowi z SSC Napoli oraz Sergejowi Milinkoviciowi-Saviciowi z zespołu gości. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Francesco Acerbi63′
15′ Kalidou Koulibaly
Patricio Gabarron63′
Kostas Manolas
Adam Marušić
69′ 78′ Silva Duarte Mario Rui
Luiz Felipe Ramos Marchi
79′ Stanislav Lobotka
Carlos Joaquín Correa87′
 9′ Fabián Ruiz Pena
Manuel Lazzari83′
85′ Piotr Zieliński
Romero Alconchel Luis Romero
79′ Jose Callejon
Sergej Milinković-Savić90′
Dries Mertens
Marco Parolo87′
 54′ (k.) 84′ Lorenzo Insigne
Ciro Immobile  22′ 69′
Orestis Karnezis
Guido Guerrieri
78′ Faouzi Ghoulam
Bartolomeu Jacinto Quissanga63′
79′ Diego Demme
Denis Vavro63′
84′ 90′ Eljif Elmas
Danilo Cataldi
79′ Hirving Lozano
André Anderson Pomilio Lima da Silva87′
Arkadiusz Milik
Bobby Adekanye87′
85′  90′ Matteo Politano
Felipe Caicedo
Amin Younes
Jonathan Rodríguez Menéndez

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.