• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Liga włoska - 38. kolejka Serie A: SSC Napoli - Lazio Rzym 3-1 (1-1)

W starciu 38. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 1 sierpnia, zespół SSC Napoli zwyciężył z Lazio Rzym 3-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na Stadio San Paolo.

C. Immobile 22'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 43 pojedynki jedenastka SSC Napoli wygrała 19 razy i zanotowała 15 porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Fabián Ruiz. Przy zdobyciu bramki pomagał Dries Mertens.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Kalidou Koulibalyowi z zespołu gospodarzy. Była to 15. minuta spotkania.

Piłkarze gości (”Orły”) odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Ciro Immobile. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzydzieste szóste trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Adam Marušić.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SSC Napoli w 54. minucie spotkania, gdy Lorenzo Insigne strzelił z karnego drugiego gola. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na murawie, jak to często zdarzało się Lazio Rzym w tym sezonie, pojawił się Denis Vavro, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 63. minucie Patrica. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W tej samej minucie za Francesca Acerbiego wszedł Bastos. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Cirowi Immobilemu i Máriowi Ruiemu.

W 78. minucie w zespole SSC Napoli doszło do zmiany. Faouzi Ghoulam wszedł za Mária Ruiego. Chwilę później trener SSC Napoli postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Hirving Lozano, a murawę opuścił José Callejón. Między 79. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy SSC Napoli: Stanislav Lobotka, Lorenzo Insigne, Piotr Zieliński, na ich miejsce weszli: Diego Demme, Eljif Elmas, Matteo Politano. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Manuela Lazzariego, Carlosa Correi, Marca Parola zajęli: Jordan Lukaku, Bobby Adekanye, André Anderson.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Matteo Politano. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy golu ponownie zaliczył Dries Mertens.

Dwie minuty później sędzia przyznał kartki Eljifowi Elmasowi z SSC Napoli oraz Sergejowi Milinkoviciowi-Saviciowi z jedenastki gości. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Francesco Acerbi63′
15′ Kalidou Koulibaly
Patricio Gabarron63′
Kostas Manolas
Adam Marušić
69′ 78′ Silva Duarte Mario Rui
Luiz Felipe Ramos Marchi
79′ Stanislav Lobotka
Carlos Joaquín Correa87′
 9′ Fabián Ruiz Pena
Manuel Lazzari83′
85′ Piotr Zieliński
Romero Alconchel Luis Romero
79′ Jose Callejon
Sergej Milinković-Savić90′
Dries Mertens
Marco Parolo87′
 54′ (k.) 84′ Lorenzo Insigne
Ciro Immobile  22′ 69′
Orestis Karnezis
Guido Guerrieri
78′ Faouzi Ghoulam
Bartolomeu Jacinto Quissanga63′
79′ Diego Demme
Denis Vavro63′
84′ 90′ Eljif Elmas
Danilo Cataldi
79′ Hirving Lozano
André Anderson Pomilio Lima da Silva87′
Arkadiusz Milik
Bobby Adekanye87′
85′  90′ Matteo Politano
Raul Moro Prescoli
Amin Younes
Jonathan Rodríguez Menéndez

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.