• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Liga włoska - 38. kolejka Serie A: Juventus Turyn - AS Roma 1-3 (1-2)

1 sierpnia na Allianz Stadium w Turynie odbyło się starcie 38. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Juventusu Turyn i AS Roma. Pojedynek zakończył się zwycięstwem AS Roma 3-1.

D. Perotti 44',52'

Było to spotkanie drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż grały ze sobą pierwsza i piąta jedenastka Serie A.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu zespół Juventusu Turyn (”Stara Dama”) pokazał swoją wyższość. W pierwszych minutach pojedynku bramkę zdobył Gonzalo Higuain. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył Adrien Rabiot.

W 21. minucie kartkę dostał Daniele Rugani z jedenastki gospodarzy.

Niedługo później Nikola Kalinić wywołał eksplozję radości wśród kibiców AS Roma (”Wilki”), strzelając gola w 23. minucie starcia. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Diego Perotti.

Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter ukarał kartką Chrisa Smallinga, piłkarza gości.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Wilków” w 44. minucie spotkania, gdy Diego Perotti zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Diego Perottiemu, zawodnikowi AS Roma.

W 51. minucie Leonardo Bonucci został zastąpiony przez Meriha Demirala. Trener Juventusu Turyn wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Aarona Ramseya. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Adrien Rabiot.

W 52. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Diego Perotti z ”Wilków”. Asystę przy bramce zaliczył Nicolo Zaniolo.

W 54. minucie kartkę otrzymał Bryan Cristante z AS Roma. W 56. minucie w jedenastce ”Wilków” doszło do zmiany. Juan Jesus wszedł za Ibañeza. W tej samej minucie trener AS Roma postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Bryana Cristante'a wszedł Davide Santon, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi ”Wilków” utrzymać prowadzenie.

Między 56. a 79. minutą, boisko opuścili zawodnicy Juventusu Turyn: Federico Bernardeschi, Wojciech Szczęsny, Gonzalo Higuain, na ich miejsce weszli: Marco Olivieri, Carlo Pinsoglio, Giacomo Vrioni. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nicola Zaniola, Riccarda Calafioriego, Diego Perottiego zajęli: Cengiz Ünder, Bruno Peres, Justin Kluivert. W doliczonej czwartej minucie spotkania sędzia przyznał kartkę Federicowi Faziowi z jedenastki gości. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-3.

AS Roma
72′ Wojciech Szczęsny
Daniel Cerantola Fuzato
51′ Leonardo Bonucci
Riccardo Calafiori60′
Danilo
Federico Fazio90′
Gianluca Frabotta
Roger Ibañez da Silva56′
21′ Daniele Rugani
Chris Smalling40′
Blaise Matuidi
Davide Zappacosta
Simone Muratore
Bryan Cristante54′ 56′
51′ Adrien Rabiot
Gonzalo Villar del Fraile
72′ Federico Bernardeschi
Nicolo Zaniolo56′
 5′ 79′ Gonzalo Higuain
Nikola Kalinić  23′
Luca Zanimacchia
Diego Perotti  44′ (k.), 52′ 45′ 73′
Gianluigi Buffon
Pau López Sabata
72′ Carlo Pinsoglio
Bruno Peres60′
51′ Merih Demiral
Cengiz Ünder56′
51′ Aaron Ramsey
Edin Dżeko
72′ Marco Olivieri
Justin Kluivert73′
79′ Giacomo Vrioni
Carles Pérez Sayol

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast ”Wilkom” przyznał cztery.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.