• 6 .Atalanta Bergamo (33 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (31 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (30 pkt.)

Liga włoska - 38. kolejka Serie A: Cagliari Calcio - Udinese Calcio 1-2 (1-0)

W pojedynku 38. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 26 maja, drużyna Cagliari przegrała z Udinese Calcio 1-2 (1-0). Mecz na Sardegna Arena obejrzało 15 378 widzów.

S. De Maio 69'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 37 meczów jedenastka Udinese Calcio (”Zebry”) wygrała 20 razy i zanotowała 10 porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Cagliari otworzyli wynik. Po kwadransie gry bramkę zdobył Leonardo Pavoletti. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szesnaste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Fabio Pisacane.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Cagliari.

Zespół ”Zebr” nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Emil Hallfredsson. Asystę zaliczył Marco D'Alessandro.

W 64. minucie kartkę dostał Darijo Srna z Cagliari. Trener Cagliari wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Valtera Birsę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Lucas Nahuel.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Zebr” w 69. minucie spotkania, gdy Sebastian De Maio zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zanotował Rolando Mandragora.

W 76. minucie Darijo Srna został zmieniony przez Simone Padoina. Chwilę później trener Udinese Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Kevin Lasagna, a murawę opuścił Ignacio Pussetto. W 82. minucie Emmanuel Badu został zmieniony przez Bena Wilmota, a za Rolanda Mandragorę wszedł na boisko Petar Mićin, co miało wzmocnić jedenastkę Udinese Calcio. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Filipa Bradaricia na Alberta Cerriego.

Między 83. a 87. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Juan Agustín Musso83′
84′ Ragnar Klavan
Samir Caetano de Souza Santos
Charalampos Lykogiannis
Sebastian De Maio  69′
Fabio Pisacane
Hidde ter Avest
64′ 76′ Darijo Srna
William Troost-Ekong
João Pedro Geraldino dos Santos Galvão
Ignacio Pussetto77′
Nicolò Barella
Emmanuel Badu82′
82′ Filip Bradarić
Marco D'Alessandro
Artur Ionita
Emil Hallfredsson  59′
68′ Lucas Nahuel Castro
Rolando Mandragora88′
 17′ Leonardo Pavoletti