• 5 .Atalanta Bergamo (31 pkt.)
  • 6 .SSC Napoli (31 pkt.)
  • 7 .US Sassuolo Calcio (29 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (28 pkt.)

Liga włoska - 38. kolejka Serie A: Atalanta Bergamo - US Sassuolo Calcio 3-1 (1-1)

26 maja na MAPEI Stadium - Città del Tricolore w Reggio Nell'emilii odbyło się starcie 38. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Atalanta BC i US Sassuolo. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Atalanta BC 3-1. Na stadionie zasiadło 14 376 widzów.

38. kolejka Włochy - Serie A
2019-05-26 20:30 | Stadion: MAPEI Stadium - Città del Tricolore | Widzów: 14376 | Arbiter: D. Doveri
D. Berardi 19'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Zespół Atalanta BC wygrał aż 10 razy, zremisował cztery, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy US Sassuolo otworzyli wynik. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Domenico Berardi. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Joseph Duncan.

Zawodnicy Atalanta BC otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 35. minucie Duván Zapata wyrównał wynik meczu. To już dwudzieste trzecie trafienie tego piłkarza w sezonie.

Od 38. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. W piątej minucie doliczonego czasu gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Domenico Berardi osłabiając tym samym drużynę gości. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie obejrzał Gianmarco Ferrari z US Sassuolo. Była to 48. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Atalanta BC w 53. minucie spotkania, gdy Alejandro Gomez zdobył drugą bramkę. Kibice US Sassuolo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Filipa Djuricicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Manuel Locatelli.

Trener Atalanta BC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Mario Pašalić, a murawę opuścił Andrea Masiello. Mario Pašalić spełnił oczekiwania trenera strzelając jednego gola. Była to już jego piąta bramka w tegorocznych rozgrywkach.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Atalanta BC, strzelając kolejnego gola. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy skutecznym uderzeniem popisał się Mario Pašalić. Przy zdobyciu bramki asystował Alejandro Gomez.

W 83. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Francesco Magnanelli osłabiając zespół gości. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w piątej minucie doliczonego czasu. W 85. minucie za Jeremiego Bogę wszedł Leonardo Sernicola. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

Pol Mikel Lirola Kosok90′
62′ Andrea Masiello
Rogério Oliveira da Silva45′
José Luis Palomino
Manuel Locatelli59′
38′ Josip Ilicić
Mehdi Bourabia
45′ Marten de Roon
Joseph Alfred Duncan
Remo Freuler
Francesco Magnanelli45′ 83′
 53′ 90′ Alejandro Gomez
Domenico Berardi  19′ 45′
 35′ Duván Esteban Zapata Banguera
Jeremie Boga85′
Etrit Berisha
Andrea Consigli
90′ Francesco Rossi
Giacomo Satalino
Roger Ibañez da Silva
Claud Adjapong
90′ Gianluca Mancini
Marlon Santos da Silva Barbosa
62′  65′ Mario Pašalić