• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Liga włoska - 38. kolejka Serie A: Atalanta Bergamo - Inter Mediolan 0-2 (0-2)

W spotkaniu 38. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 1 sierpnia, jedenastka Atalanta BC przegrała z Interem Mediolan 0-2 (0-2). Mecz odbył się na Gewiss Stadium w Bergamie.

A. Young 20'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Interu Mediolan (”Nerazzurri”) w pierwszej minucie spotkania, gdy Danilo D'Ambrosio zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Ashley Young.

W czwartej minucie Pierluigi Gollini został zastąpiony przez Marca Sportiello.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Interu Mediolan, strzelając kolejnego gola. W 20. minucie na listę strzelców wpisał się Ashley Young. Asystę przy bramce zaliczył Roberto Gagliardini.

Między 23. a 44. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Atalanta BC i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 56. minucie kartkę dostał Marcelo Brozović z Interu Mediolan. W 60. minucie w jedenastce Atalanta BC doszło do zmiany. Hans Hateboer wszedł za Timothy'ego Castagne'a.

Chwilę później trener Atalanta BC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Luis Muriel, a murawę opuścił Mario Pašalić. W tej samej minucie w zespole Atalanta BC doszło do zmiany. Rusłan Malinowski wszedł za Rema Freulera. A trener Interu Mediolan wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Alexisa Sancheza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Lautaro Martínez.

Na cztery minuty przed zakończeniem starcia sędzia pokazał kartkę Samirowi Handanoviczowi, piłkarzowi Interu Mediolan. W drugiej połowie nie padły gole.

Zapata Banguera
4′ Pierluigi Gollini
Samir Handanovicz86′
Mattia Caldara
Alessandro Bastoni77′
60′ Timothy Castagne
Danilo D'Ambrosio  1′ 77′
25′ Berat Djimsiti
Stefan de Vrij23′
Robin Gosens
Diego Godin
44′ Rafael Tolói
Ashley Young  20′ 90′
90′ Alejandro Gomez
Nicolò Barella90′
Marten de Roon
Marcelo Brozović56′
61′ Remo Freuler
Roberto Gagliardini
61′ Mario Pašalić
Romelu Lukaku
Duván Esteban Zapata Banguera
Lautaro Javier Martínez71′
Francesco Rossi
Tommaso Berni
4′ Marco Sportiello
Milan Szkriniar77′
60′ Hans Hateboer
Lucien Agoume
Boško Šutalo
Antonio Candreva
Ebrima Colley
Christian Eriksen90′
90′ Jacopo Da Riva
Victor Moses90′
61′ Rusłan Malinowski
Borja Valero
Adrien Tameze
Sebastiano Esposito
61′ Luis Fernando Muriel Fruto
Alexis Sanchez71′

Zawodnicy Atalanta BC otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.