• 6 .ACF Fiorentina (24 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (24 pkt.)
  • 8 .Bologna FC 1909 (24 pkt.)

Liga włoska - 38. kolejka Serie A: ACF Fiorentina - Genoa CFC 1893 0-0

26 maja na Stadio Artemio Franchi we Florencji odbyło się spotkanie 38. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Fiorentiny i Genoa CFC. Mecz zakończył się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 37 527 widzów.

38. kolejka Włochy - Serie A
2019-05-26 20:30 | Stadion: Stadio Artemio Franchi | Widzów: 37527 | Arbiter: D. Orsato
ACF Fiorentina
Genoa CFC 1893
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 28 starć zespół Fiorentiny wygrał 11 razy i zanotował cztery porażki oraz 13 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Gerson z zespołu gospodarzy. Była to 21. minuta spotkania.

W 80. minucie Pedro Pereira zastąpił Arnalda Sanabrię. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Genoa CFC: Ivanowi Radovanoviciowi w 81. i Danielowi Bessie w 84. minucie.

W tej samej minucie trener Genoa CFC postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Gorana Pandeva wszedł Koray Guenter, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Genoa CFC utrzymać remis. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku w zespole Genoa CFC doszło do zmiany. Esteban Rolón wszedł za Daniela Bessę. Chwilę później trener Fiorentiny postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 90. minucie na plac gry wszedł Bryan Dabo, a murawę opuścił Jordan Veretout.

Ivan Radovanović81′
21′ Gerson Santos da Silva
Daniel Sartori Bessa84′ 87′
90′ Jordan Veretout
Luca Mazzitelli
90′ Bryan Dabo