• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Liga włoska - 38. kolejka Serie A: AC Milan - Cagliari Calcio 3-0 (1-0)

1 sierpnia na Stadio Giuseppe Meazza w Mediolanie odbyło się spotkanie 38. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami AC Milan i Cagliari. Pojedynek zakończył się zwycięstwem AC Milan 3-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Sebastiana Walukiewicza występującego w Cagliari.

Samu Castillejo 57'

Zespół AC Milan (”Rossoneri”) bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała szóstą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 41 razy. Drużyna AC Milan wygrała aż 27 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 10. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Cagliari Ragnar Klavan.

W 12. minucie sędzia pokazał kartkę Gastonowi Pereirowi, piłkarzowi gości. Trzeba było trochę poczekać, aby trener AC Milan postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 38. minucie na plac gry wszedł Giacomo Bonaventura, a murawę opuścił Rafael Leão. W 44. minucie arbiter wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół gospodarzy.

W ostatniej minucie pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Paolowi Faragòwi z Cagliari. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki AC Milan.

Drużyna Cagliari ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 55. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Zlatan Ibrahimovic. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 10 zdobytych bramek. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Samu Castillejo.

Prawie natychmiast Samu Castillejo wywołał eksplozję radości wśród kibiców AC Milan, strzelając kolejnego gola w 57. minucie meczu. Bramka padła po podaniu Giacoma Bonaventury.

W 58. minucie arbiter ukarał kartką Alessia Cragna, zawodnika Cagliari. W 62. minucie za Ragnara Klavana wszedł Riccardo Ladinetti. W tej samej minucie w drużynie Cagliari doszło do zmiany. Andrea Carboni wszedł za Lucę Ceppitellego.

Kibice Cagliari nie mogli już doczekać się wprowadzenia Alberta Paloschiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Gaston Pereiro. Między 65. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy AC Milan: Samu Castillejo, Hakan Calhanoglu, Ismael Bennacer, Simon Kjaer, na ich miejsce weszli: Daniel Maldini, Alexis Saelemaekers, Marco Brescianini, Léo Duarte. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Artura Ionity, Giovanniego Simeonego zajęli: Federico Marigosu, Leonardo Pavoletti. W 67. minucie kartkę obejrzał Alexis Saelemaekers z jedenastki gospodarzy.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Ragnar Klavan 10′ (samob.) 62′
79′ Simon Kjaer
Charalampos Lykogiannis
66′ Ismael Bennacer
Federico Mattiello
65′ Hakan Calhanoglu
Sebastian Wiktor Walukiewicz
 57′ 65′ Samuel Castillejo Azuaga
Gaston Pereiro12′ 62′
Matteo Gabbia
Paolo Pancrazio Faragò45′
Franck Yannick Kessié
Artur Ionita79′
 55′ 44′ (k.) Zlatan Ibrahimovic
Nahitan Nandez
38′ Rafael Alexandre Conceição Leão
Giovanni Pablo Simeone90′
Asmir Begović
Giuseppe Ciocci
Antonio Donnarumma
Rafael de Andrade Bittencourt Pinheiro
79′ Leonardo Duarte da Silva
Andrea Carboni62′
65′ 67′ Alexis Saelemaekers
Fabio Pisacane
Lucas Biglia
Valter Birsa
38′ Giacomo Bonaventura
Isaias Del Pupo
66′ Marco Brescianini
Alberto Paloschi62′
65′ Daniel Maldini
Leonardo Pavoletti90′

Drużyna AC Milan zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała siedem celnych strzałów.

Jedenastka ”Rossoneri” zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.